Türkiye’nin üreteceği uçak fuara geldi

05.10.2016Türkiye’nin üretimi tamamlayıp 2018 de uçurmayı hedeflediği ilk yerli bölgesel uçağı TR-JET’in ikizi olan Dornier akşam saatlerinde İstanbul Airshow’da sergilenmek üzere fuar alanındaki yerini aldı.

Çok sayıdaki yerli üretici firmalar fuarda TR-JET üreticileriyle, TR-JET’in donanımlarını üretmek üzere görüşmeler yapacak.

Yarın saat 11.00 da resmi olarak kapılarını profesyonellere açacak olan fuarın programı şu şekilde:

İstanbul Airshow 2016 fuarı açılışı, planında bir değişiklik olmadığı takdirde Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Ahmet Arslan, SSM Müsteşarı İsmail Demir, SHGM Genel Müdürü Bilal Ekşi, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürü Cihan Kanlıgöz, DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak ile,

Sporlardan yöneticiler,

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY Genel Müdürü Temel Kotil, TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener ve THY Technic Genel Müdürü Ahmet Karaman ile katılımcı firmaların üst düzey yöneticileri, yabancı ticari misyon şefleri ve SHGM davetlisi “Uluslar arası İnsansız Hava Aracı” ile ilgili delegasyonların katılımlarıyla 6 Ekim 2016 saat 11.00’da gerçekleşecek.

6 EKİM 2016: 11.00-12.30 Açılış töreni

Açılış sponsoru, Sierra Nevada Corporation İcra Kurulu Başkanı Fatih Özmen, Ana sponsor TAV Havalimanıları İcra Kurulu Başkanı M.Sani Şener, Ana Sponsor Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberlerşme Bakanı Ahmet Arslan’da törende hazır bulunacak.

-Açılış töreninin ardından, THY 100. BOEING teslimat töreni

14.00-18.00  Türk Hava Yolları Teknik “Milli Havacılık Toplantısı”

7 EKİM – Tüm gün     SHGM   D-8 kapsamında “İnsansız Hava Araçları” konulu çalıştay 

8 EKİM    Tüm gün     Türk Hava Yolları Teknik       “Milli Havacılık Sanayi Toplantısı”

AirTürkHaber