Boeing’in ve THY’nin en anlamlı uçağı

06.10.2016Türk Hava Yolları ve Boeing 100. Yeni nesil B737 teslimini bugün İstanb ul Airshow’da gerçekleştirilen özel bir törenle kutladı.

THY Yönetim Kurulu VE İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı ve Boeing Ticari uçaklar küresel satışlardan sorumlu John Wojhick’in birlikte katıldığı törende, THY’nin 100’ncü, Boeing’in ise 6.000’nci yeni nesil olma özelliğini taşıyan uçağın filoya katılış kurdelası kesildi.

Boeing 737, Ekim 1988’deki ilk tesliminden bu yana, Türk Hava Yolları’nın tek koridorlu uçak filosunda yer alan önemli bir model.

Türk Hava Yolları filosuna geçtiğimiz yaz döneminde eklenen 100. Boeing yeni nesil 737’nin resmi teslim töreni, bölgesinin en etkili havacılık organizasyonlarından biri olan İstanbul Airshow’da gerçekleştirilmek üzere bir süre bekletiliyordu.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı “İstanbul Airshow gibi oldukça önemli bir havacılık etkinliğinde, sektörel ortaklarımızdan Boeing’in filomuza sağladığı bu katkı vesilesiyle burada olmak bizim için büyük mutluluk. Bugün Bakanımızında değerli katılımlarıyla açılışını gerçekleştirdiğimiz İstanbul Airshow, Türkiye’nin global havacılık sektöründe önemli transfer merkezi olarak yakaladığı başarının apaçık göstergesi. Bu başarının öncü bileşenlerinden, THY ailesi olarak bizler de, yolcularımıza sunduğumuz benzersiz uçuş deneyiminin taahhüdünü yinelerken, büyüme noktasında sergilediğimiz istikrar ve kararlılığı bu teslimatla birlikte bir kez daha gözler önüne sermekteyiz.” diye konuştu.