Bu işi yapan tek Türk şirket

06.10.2016Türk firmalarının ağırlıklı olduğu İstanbul Airshow’un göze çarpan firmalarından biride uçak emniyet ve güvenilirliğinde öncü olan mühendislik firması TRACES AEROSPACE oldu.

İstanbul merkezli şirket uçak modifikasyonu ve program entegrasyonu konusunda profesyonel olarak hizmet veriyor.

Şirketin Genel Müdürü Engin Güçlü AirTürkHaber’e verdiği bilgilerde şirketin ABD’de merkezinin bulunduğu, FAA ve EASA sertifikasyon yetkisine sahip tek şirket olduğunu belirtti.

2013 yılında kurulan şirket Türk Hava Yolları’yla iş birliğini her geçen gün geliştirirken, Türkiye pazarındaki diğer büyük ve küçük ölçekli şirketlerle görüşmeler halinde.

Şirket 2013 yılında Türk Hava Yolları’nın koltuk sertifikasyonu ve entegrasyonunu yaparak bu alanda da bir ilki gerçekleştirdi.

Şirketin Genel Müdürü Güçlü yaptığı açıklamada ABD pazarının oturmuş ve cazip bir Pazar olduğunu belirtirken, Türkiye’de de yatırımları artırmayı planladıklarını belirtti.

Engin Güçlü, “Türkiye havacılıkta son yıllarda ciddi bir ivme yakaladı ve bu çizgiyi her geçen gün daha da yukarıya taşıyor, bizde bu alanda öncü bir firma olarak oluşumun içinde yer almak ve iş birliği içinde olmak istiyoruz” dedi.

Şirket ayrıca askeri havacılıkta da Aspilsan’la iş birliği içinde olarak ilk defa uçak bataryası sertifikasyonunu veren şirket oldu.

ABD’de Indianapolis ve Türkiye’de İstanbul merkezli TRACES AEROSPACE’in verdiği hizmetler ise şu şekilde:

-Program Entegrasyonu

-Mühendislik ve Tasarım

-Majör Tamir Tasarımı

-Sertifikasyon

-Üretim

-Teknik destek

-Teknik Eğitim

Ege Buğra Özen/AirTürkHaber