Dev’den sıradışı proje

07.10.2016Etihad Havacılık Grubu ve TUI AG, Avrupa genelinde önemli turistik noktalara uçuş gerçekleştirecek güçlü bir tatil havayolu grubu kurmak üzere görüşmelerin sürdüğünü teyit etti.

Bu yeni havayolu grubunun, operasyonları TUIfly tarafından yürütülen airberlin uçakları da dâhil olmak üzere, airberlin grubu ile Alman TUIfly şirketinin turistik operasyonlarına destek olması bekleniyor.

Yeni havayolu grubu, Almanya, Avusturva ve İsviçre’den geniş bir uçuş ağına hizmet verecek ve dünyanın en hızlı büyüyen havacılık grubu olan Etihad Havacılık Grubu uzmanlığı tarafından desteklenerek TUI’nin gelişmiş dağıtım ağından faydalanacak.

TUI AG, Etihad Havacılık Grubu ve Air Berlin PLC, prensip anlaşmasını zamanında neticelendirmeyi hedefliyor. Anlaşma, gerekli kurumsal ve mevzuat dâhilindeki tüm onaylara tabi olacak.

TUIfly, 75 bin çalışanı ile yılda 30 milyon müşteriye hizmet veren dünyanın bir numaralı turizm işletmesi olan TUI Grup’un bir parçası.

TUI Grup, 300’den fazla oteli, 14 cruise gemisi, filosu 140 uçaktan oluşan altı Avrupa Havayolu ve geniş uçuş ağı ile 1,800’den fazla seyahat acentesi ile onlineportali bünyesinde barındırıyor.