İstanbul Airshow’un yıldızı oldu

09.10.2016İstanbul Airshow’un bu sene tek simülatörü olan ve en çok ilgi gören standlarından biri de Gökjet Havacılık Lisesi oldu.

Bu yıl İstanbul’da yeni yerine taşınan ve Mimaroba’da öğrencilerine hizmet vermeye başlayan Gökjet Havacılık Lisesi’nin 800 öğrencisi bulunuyor.

Türkiye’nin ilk özel havacılık lisesi olan Gökjet, öğrencilerine havacılık terminolojisi, havacılık kurallarını ve İngilizce eğitimi vererek geleceğe hazırlıyor.

Gökjet Özel Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yönetim Kurulu Başkanı, Mehmet Sait Yılmaz AirTürkHaber’e yaptığı açıklamada, lisenin amacının geleceğin havacılarını yetiştirmek olduğu ve bu konuda özverili olarak çalıştıklarını belirtti.

Liselerinde çok fonksiyonlu bir eğitim verdiklerini belirten Yılmaz, uçak bakım bölümü, kabin hizmetleri bölümü ve yer hizmetleri bölümlerinde öğrecilere detaylı hizmet verdiklerini belirtti.

Fuarda kendi yaptıkları simülatörü sergilediklerini belirten Yılmaz, “bu simülatörü kendi olanaklarımızla yaptık ve okulda yeni simülatörlerle ilgili çalışmalarımızda devam ediyor. Yakın zamanda öğrencilerimize çok mutlu olacakları bir sürprizle gelmeyi planlıyoruz. Tek amacımız havacılığı tamamen öğrenmiş ve tecrübeli havacılar yetiştirmek” diye konuştu.

Gökjet Havacılık Lisesi’nin kurucusu Mehmet Sait Yılmaz, AirTürkHaber’den Ege Buğra Özen’e konuştu..

Gökjet Havacılık Lisesi’ne her yıl talebin daha çok olduğu ve bundan mutlulu duyduklarını belirten Yılmaz, bu yıl 166 gelecek yılda 200 öğrenci mezun edeceğini açıkladı.

Lisenin geçtiğimiz yılda 54 öğrenci mezun ettiği öğrenildi.

İstanbul dışında birde Adana’da liseleri olduğunu belirten Mehmet Sait Yılmaz, Adana’daki lise de de 100 öğrencileri olduğunu belirtirken, Adana’nın da gelecekte bir merkez olacağının altını çizdi.

Ayrıca Yılmaz öğrencilerinin eğitim süreçlerinin arkasında olmak için bazı üniversitelerle iş birliği içinde olabileceklerini bunun için gerekli çalışmaların yapıldığı bilgisini verdi.

Gökjet Lisesi’nin yanı sıra 2012 yılında da Skyjet bakım şirketini kurduğunu belirten Yılmaz, burada da EASA kapsamında Part 147 B1/B2 eğitimi verdiklerini ifade etti.

Skyjet’in bu ayın sonunda A320 bakım lisansı almayı hedeflediği, uzun vade de ise B737, A330 ve B777 tipi uçaklar içinde lisans almayı hedefledikleri öğrenildi.

Ege Buğra Özen/AirTürkHaber