Lufthansa Türkiye’nin yeni Genel Müdürü

20.10.2016Alman Lufthansa Yeni Türkiye Genel Müdürü Kemal Geçer’i bugün Türkiye’deki 60. Yıl kutlaması kapsamında yapılan toplantıyla tanıttı.

Lufthansa’nın 60. yılını kutlama etkinliğine katılan Lufthansa Orta Doğu ve Afrika Satış ve Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tamur Goudarzi-Pour’un yanı sıra, Lufthansa’nın Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Türkiye Kıdemli Satış Direktörü Frank Van den Steen de hazır bulundu ve Lufthansa’nın yeni Türkiye Genel Müdürü Kemal Geçer’i tanıttı.

Van den Steen basın toplantısında yaptığı konuşmada “Lufthansa, Türkiye’de faaliyetlerini sürdürdüğü 60 yıldan bu yana, Türkiye’ye her zaman, en yetenekli yöneticilerini gönderdi. Türkiye’ye gelen tüm ülke yöneticileri, ticari zekâlarıyla katkı yapmanın yanı sıra, Lufthansa ile Lufthansa Grubu Havayolları ve Türk seyahat sektörü arasındaki bağları daha da güçlendirmek için özel bir tutkuyla çalıştılar. Kemal Geçer, bu özel görevi daha da ileriye taşıyacaktır. Geçer’in, yenilikçi düşünce tarzı ve taze yaklaşımıyla, İstanbul ve Türkiye’deki sadık müşterilerimize en iyi ve en başarılı şekilde hizmet vereceğine, benim ve Lufthansa yönetiminin inancı tamdır” dedi.

Lufthansa’nın yeni Türkiye Genel Müdür’ü Kemal Geçer, Lufthansa serüvenine geçtiğimiz yıl Türk basın mensuplarına verilen bir lansmanda Türkiye Satış Müdür’ü olarak tanıtılarak başlamıştı.

25 yıl önce ilk uçuşunun Frankfurt’tan İstanbul’a Lufthansa ile yaptığı söyleyen Geçer, o zaman en büyük hedefinin Lufthansa için çalışmak olduğunu ifade ederken, şimdi bu önemli göreve getirildiği için çok gururlu olduğunu belirtti.

Geçer toplatıda yapıtığı açıklamada, “Lufthansa’nın havacılık sektöründe 90 yıllık birikimi ve mirası var. Hedefimiz, deneyimimizden güç alarak havacılık sektöründe lider olmaya devam etmek, Frankfurt merkez havalimanımızdan yeni destinasyonlaraaçılarak yine bir numara olmak ve esas gücümüzü oluşturan faaliyet alanlarımızı geliştirmektir. Lufthansa’nın dijital yaklaşımı, o güçlü yönlerimizden birisidir. Önümüzdeki haftalarda Lufthansa’nın websitesi LH.com, Türkçe hizmet vermeye başlayacaktır. Yıl dönümümüze denk gelen bu müthiş gelişme, sadık Türk müşterilerimiz için güzel bir hediye” dedi.

Her hafta bir uçak teslimatı

Geçer Lufthansa Grubu şirketlerinin Türkiye’deki başlıca amacının, seyahat sektörüne yatırım yapmaya devam etmek ve Türkiye’yi Lufthansa’nın dünyadaki engin destinasyon ağı ile birleştirmek olduğunu belirtti.

Geçer konuşmasına şu şekilde devam etti: “Türkiye’deki seyahat ve havacılık sektörünün birçok fırsat sunduğuna inanıyor ve Lufthansa’nın ülkede yararlı bir rol oynamaya devam etmesinden gurur duyuyoruz. Hizmet şirketlerimiz, lojistik, bakım hizmetleri ve catering alanlarında önemli çözümler bulabilirken, Lufthansa Grubu havayolları ise hem iş seyahatleri, hem turizm amaçlı önemli bağlantılara ve destinasyonlara kavuşuyor. Lufthansa Grubu, çok yıllık yatırım programı çerçevesinde, 61 yıl önceki kuruluşundan bu yana en geniş kapsamlı filo yenileme programını gerçekleştiriyor. Önümüzdeki on yıl içinde toplam değeri 36 milyar Euro (liste fiyatı) olan 260’dan fazla yeni uçak filoya katılacaktır. Bunlara, 34 adet Boing 777-9x ve önümüzdeki yıldan itibaren hizmete alınacakolan 25 adet geniş gövdeli Airbus A350-900’lerde dahil. 2016 yılında filoya 52 uçak katılıyor, buda her hafta bir uçak teslimatı demek oluyor.”

Geçer sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bu,gerçekten her havayolu için ulaşılması zor bir başarıdır. Bu vesileyle sadık müşterilerimize, seyahat sektöründeki partnerlerimize ve havacılık sektöründe global bir lider konumuna gelmemizi Türkiye’de ve tüm dünyada, Lufthansa’nın kuruluşundan itibaren,öncü bir ruh ile desteklemiş olan tüm çalışanlara teşekkür etmek istiyoruz.”

Kemal Geçer

Antalya’da doğan Geçer geçtiğimiz yıl içinde Lufthansa Türkiye’nin satış ekibini başarıyla yönetti.

Wuppertal Üniversitesi Schumpeter School of Business andEconomics’de yüksek lisans yapan Geçer, Almanya’nın önde gelen şirketlerinden bazılarına danışmanlık yaptı.

Geçer, ayrıca, Avrupa pazarına girmek isteyen şirketlere danışmanlık hizmeti veren Avrupa Türk İş Merkezi’nin kurucusu.

Ege Buğra Özen/AirTürkHaber