THY’den 30 Ekim önlemleri

25.10.2016THY, 30 Ekim 2016 ile 25 Mart 2017 arasındaki seferlere ait saatleri, Türkiye çıkışlı ve Türkiye varışlı olarak bir saat ileriye alacak.

THY Cenevre Müdürü Şuayb Özhan, 30 Ekim'den itibaren uygulanacak ve Türkiye'nin katılmayacağı kış saati uygulaması nedeniyle yaşanabilecek zorluklar hakkında bilgi verdi.

Cenevre Müdürü Özhan yaptığı açıklamada, "Türk Hava Yolları, yeni saat düzenlemesiyle ilgili olarak 30 Ekim 2016 ile 25 Mart tarihleri arasında gerçekleşen uçuşlarda, yolcuların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması adına gereken tüm çalışmaları tamamlamıştır" diye konuştu.

Özhan, "Buna göre 30 Ekim 2016 ile 25 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek seferlere ait saatleri, havacılık alanındaki uluslararası ve yerel otoritelerin hava trafik düzenlemelerine uyum sağlanabilmesi açısından, Türkiye çıkışlı ve Türkiye varışlı bir saat ileriye alacak. İlgili tarife düzenlemesi sonrası yapılan tarih değişikliği ve iade talepleri, yolcu biletlerindeki orijinal ücret kurallarına göre işlem görecektir. Yolcuların seyahatlerinden önce uçuşlarıyla ilgili son durumu Türk Hava Yolları'nın resmi internet sitesi ya da çağrı merkezi üzerinden öğrenmeleri gerekmektedir" diye konuştu.