THY kabin memuru intihar etti

25.10.2016Türk Hava Yolları’nda kabin memuru olan Eda Özdemir, New York’ta yatı görevi esnasında hayatına son verdi.

DHA'nın haberine göre, dün İstanbul’dan sabah kalkan TK3 sefer sayılı uçak ile İstanbul-New York seferinde görevli olarak  uçan Özdemir’in uçuştan geldikten sonra odasına çekildiği, sabah kahvaltıya inmediği belirlendi.

Özdemir’i göremeyen arkadaşları merak edip aradı. Cevap alamayan kabin ekipleri otel yetkililerine bilgi verdi ve odası açıldı. Özdemir’in kendini asarak yaşamına son verdiği tespit edildi.

Bu gelişmeler THY ekiplerinin kaldığı Marriot Long Island Oteli’nin yetkilileri, polise haber verdi. THY uçuş ekibinin bilgisine başvurulurken intihar eden Özdemir’in cesedinin adli tıp tarafından inceleneceğini, ardından teslim edileceği ifade edildi.

THY'den açıklama

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamada “Kabin memuru E.Ö. yatı seferi için bulunduğu New York’ta otel odasında ölü olarak bulundu. Konuyla ilgili henüz detaylı bilgi mevcut değildir. Cenazesi şu anda New York’ta yapılacak otopsi sonrası detaylı bilgi belli olacak. E.Ö. 31 yaşında, 8 yıldır kabin memuru olarak görev yapıyordu” denildi.