SHGM’den 30 Ekim duyurusu

29.10.2016Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, 30 Ekim’de artık saatlerde değişiklik yapılmayacağı için yolculara duyuruda bulunudu.

Yapılan duyuruda dış hat uçuşlarında yaşanacak olan saat farklılıklarından dolayı yolcuların sorun yaşamaması için havayollarının saat değişiklikleri konusunda bilgilendirme yapacağı belirtilirken, acentelar üzerinden bilet alan yolcuların ise uçuş saatlerini kontrol etmesi gerektiğinin altı çizildi.

İşte SHGM’den yapılan 30 Ekim duyurusu:

Bilindiği üzere 2016/8589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kış saati uygulaması kaldırılmış olup, bugüne kadar alışılageldiği şekilde saatlerin bir saat geriye alınmayacak olması nedeniyle 30 Ekim 2016 tarihinden sonra gerçekleştirilecek dış hat uçuşları, saat farklılıklarından dolayı bu değişiklikten etkilenecektir.

Yolcularının bu karar nedeniyle mağduriyet yaşamaması için havayolu işletmelerimiz tarafından, “Rezervasyon kayıtlarında iletişim bilgisi olan yolculara bilgilendirme mesajı gönderilmesi” ve “İşletme web sitelerinde bilgilendirme yapılması” şeklinde önlemler alınmıştır. 
Bununla birlikte biletlerini acenteler üzerinden alan yolcuların sıkıntı yaşayabileceği düşünülmektedir. Bu nedenle yolcuların uçuş saatlerini, seyahatleri öncesinde kontrol etmeleri herhangi bir olumsuzluk yaşamamaları için önem arz etmektedir.