Bilal Ekşi’den ilk mesajlar

07.11.2016Temel Kotil’in 11 yıl süren Genel Müdürlüğünden sonra bu göreve atanan eski Sivil Havacılık Genel Müdürü yeni THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ilk müjdesini öğretmelere verdi.

THY’nin aylık olarak yayınlanan, sadece uçak içlerinde ve CIP Salonlarında dağıtılan magazin dergisi Skylife’te yazdığı ilk başyazısında yeni Genel Müdür Bilal Ekşi 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlere şu müjdeyi verdi:

“Bu vesileyle Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğretmenlerimiz ve aileleri ile, YÖK’e bağlı üniversitelerde görev yapan öğretim üyeleri ve ailelerinin 1 Kasım 2016-31 Mart 2017 tarihleri arasında ortaklığımız iç hat seferlerinde yüzde 25 indirimle seyahat edebilecekleri bilgisini paylaşmaktan mutluluk duyarım.”   

Atatürk’ün 78. Ölüm yıldönümü için, “Cumhuriyetimizin kurucusu, ‘İstikbal Göklerdedir’ sözüyle yolumuzu aydınlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 78. Yıldönümünde huzurlarınızda bir kez daha saygıyla anıyorum” diyen Bilal Ekşi bazı yeni uygulamalar içinde, “ Cep telefonu ve tabletlere eklenen yeni fonksiyonlarla, uçuş ekleme, bilet değiştirme, rezervasyon iptali, ekonomi sınıfı business sınıfa yükseltme gibi fonksiyonlar gelişmeleri sizlerle paylaşmak istedim” şeklinde yazdı. 

Kampanya detayları

1 Kasım 2016 – 31 Mart 2017 tarihleri arasında öğretmen yolcular THY’nin iç hat, Hopa seferlerinde (Batum aktarmalı yapılıyor) ve Anadolu Jet seferlerinde %25 indirimli uçuyor.

İç hat öğretmen indiriminden Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak çalışan öğretmenler ve Yüksek Öğretim Kurulu bünyesinde görev yapan öğretim üyeleri aileleriyle birlikte faydalanabiliyorlar.

Kampanya dahilinde iç hat öğretmen indirimi sadece Türk Hava Yolları satış ofislerinde düzenlenen biletlerde geçerli.

Kampanya tarihinden önce biletleri düzenlenmiş yolcular da iç hat öğretmen indirimden faydalanabilirler.

İç hat öğretmen indiriminden aynı rezervasyondaki aynı soyadlı en fazla 4 yolcu faydalanabilir.

Çift soyadına sahip yolcular, rezervasyon sırasında soyadı bölümüne beraber seyahat edecekleri ailesine ait soyadını girerek indirimden yararlanabilirler. 

Codeshare (ortak) uçuşlarda, Kıbrıs Ercan seferlerinde, açık biletlerde ve promosyon sınıflarında iç hat öğretmen indirimi geçerli değildir.

İç hat öğretmen indirimi diğer indirimlerle birleştirilemez. (DHA)