Havalimanında insanlık dışı olay 

17.11.2016Avusturya Havalimanı'nda doğum yapan anne, uçağa yetişmek için bebeğini havalimanının tuvaletindeki çöp kutusuna attı.

Avusturya'nın başkenti Viyana'daki Schwechat Uluslararası Havalimanı'nın tuvaletinde, temizlikçiler ağlayan bir bebeği plastik poşete sarılı şekilde çöp kutusuna atılmış vaziyette buldu.

Bebeğin bulunmasından yaklaşık yarım saat sonra, gece saat iki civarında yetkililer 27 yaşındaki anneyi havalimanının bekleme salonunda bir bankta üstü başı kan içinde uyurken buldu.

İsmi açıklanmayan annenin Nijeryalı bir öğrenci olduğu ve bebeğini ölü doğurduğunu iddia ettiği belirtildi. Tuvaletin çöpünde bulunan bebek hastaneye kaldırıldı lakin burada bebeğin öldüğü açıklandı. Yetkililer bebeğin ölüm sebebinin anlaşılması için otopsi yapılması yönünde talimat verdi.

Yerel medyanın haberine göre Nijeryalı genç kadının, Belarus'un başkenti Minsk'ten Washington'a uçtuğu, aktarma noktası olan Schwechat Havalimanı'nda uçağını kaçırmamak için yeni doğan bebeğini çöpe attığı kaydedildi.

Bebeğin öldüğünün anlaşılması üzerine Nijeryalı kadın, mahkemeye çıkarılacağı gerekçesiyle gözaltına alındı.

İşte Savcı Friedrich Koehl, basına yaptığı açıklamada, genç anne hakkında 'bebeği doğum sırasında öldürme şüphesi' suçlamasıyla tahkikat başlatıldığını belirtti.