Uzayın patronları buluşuyor

20.11.2016“Smart Connections” temasıyla gerçekleştirilecek olan 2. Global Satshow, 29-30 Kasım tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Toplam piyasa değeri 100 milyar doları bulan dünyanın dev uydu şirketlerinin CEO’ları Global Satshow CEO Summit’te, dünya uydu-uzay piyasalarına Türkiye’den yön vermek üzere bir araya gelecek.

Dünyanın en etkili iş geliştirme platformu olma hedefiyle yola çıkan 2. Global Satshow, MÜSİAD’ın stratejik partnerliğinde ve ESOA (EMEA Satellite Operators’ Association- EMEA Uydu Operatörleri Birliği) ev sahipliğinde, dünyanın en büyük uydu ekosistemi derneği GVF ve dünyanın en geniş profesyonel ağ yapılanması SSPI’ın destekleriyle 29-30 Kasım tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.

İki gün sürecek etkinlik boyunca 200’den fazla katılımcı firma, 5 bin metrekareden fazla stand alanında ürün ve projelerini sergileyecek.

Bulunduğu demografik konum itibarıyla bölgenin en etkili ve büyük uydu etkinliği olmaya hazırlanan 2. Global Satshow’da bu yıl “Uzay Teknolojileri”, “Yayıncılık Sektörü”, “Uydu Endüstrisi”, “Mobil İletişim ve 5G”, “Uydu Operatörleri” ve “Nesnelerin İnterneti” sektörleri tartışılacak.

Ayrıca Global CEO Summit’in dışında dünya çapında karar mercilerinin katıldığı oturumlar, üst düzey yönetim seviyesinde yuvarlak masa toplantıları yapılacak.

Oturumlar, Mars One CEO’su Bas Lansdorp, Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan YardımcısıDr. Hasan Süel, Thuraya CEO’su Samer Halawi, Intelsat Genel Müdürü Peter Hall, TUBITAK Başkanı A. Arif Ergin,Vestel CEO’su Enis Turan Erdoğan, Eutelsat CEO Vekili Michel Azibert, gibi sektöründe lider şirketlerin CEO’larını ağırlayacak.