Aycı demokrasi için sokakta

22.07.201615 Temmuz gecesi hain kalkışmaya vücutları ve yürekleriyle siper olan vatandaşlar, sokaklar ve meydanlarda demokrasi bekçiliğini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla devam ettiriyor.

15 Temmuz’dan itibaren Türkiye’nin dört bir tarafında adeta demokrasi ordusu oluşturan vatandaşların arasına dün gece THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’da katıldı.

Aycı demokrasi nöbetine katıldığı gecede şunları kaydetti:

"Bu gece bu mahşeri kalabalık darbecilere karşı toplandı, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla toplandık. Çocuklarımız için, ülkemizin geleceği için toplandık. İnşallah bu kutlu yürüyüşü devam ettireceğiz. Biz vazgeçmedikçe, onlara hayır dedikçe hangi kisveye bürünürlerse bürünsünler, arkalarına kimi alırlarsa alsınlar aynı cevabı alacaklardır. Bu kadar insan seli Dini için, ülkesi için devleti için ayağa kalkan halkın ayak sesleridir. Biz şehitlerimiz için, torunlarımız çocuklarımız için, daha doğmamışlarımız için ayaktayız. Bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Rengi dili dini ne olursa olsun herkesi bizimle beraber demokrasiye savunmaya ve dua etmeye çağırıyoruz."