Dördüncü kez aynı ödülü aldı

25.07.2016Emirates, Skytrax’in 2016 Dünya Havayolu Ödülleri’nde “Dünyanın En İyi Havayolu Şirketi” seçildi.

104’ten fazla ülke, 280 havayolu ve 19,2 milyon anket sonucu ile sektördeki en kapsamlı ödüllerden biri olan Skytrax Ödülleri, ilk defa 2001 yılında dağıtılmaya başlandı.

2001 yılında ilk defa kazandığı Skytrax Dünyanın En iyi Havayolu ödülüne daha sonra 2002 ve 2013 yıllarında da layık görülen Emirates Havayolu, Bu yıl elde ettiği başarı ile dördüncü kez bu ödülün sahibi oldu.

Emirates Havayolu Başkanı Sir Tim Clark, konu ile ilgili olarak; “Saygın Skytrax ödülüne layık görülmüş olduğumuz için gururluyuz. Emirates olarak her zaman yolcularımızı işimizin merkezine koyuyoruz ve tüm dünyada, her gün, her noktada yolcularımıza mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çok çalışıyoruz. Hem karada hem de havada, ürünlerimize ve hizmetlerimize daima yatırım yapıyoruz. Yolcularımızı dikkatle dinliyoruz ve beklentilerini karşılamak ve aşmak için bıkıp usanmadan uğraş veriyoruz. Bu ödüllerin, yolcularımızdan gelen geri bildirimlere dayanması ve Emirates deneyimi yaratmak için verdiğimiz tüm gayretin fark edildiğini görmek bizim için çok sevindirici” dedi.

Ödüller hakkında yorum yapan Skytrax CEO’su Edward Plaisted ise; “Emirates’in kazandığı bu dördüncü Dünyanın En İyi Havayolu unvanı çok büyük bir başarı ve havayolunun popülerliğinin gerçek bir göstergesi. Çok geniş ve farklı bir yolcu yelpazesinin isteklerini karşılamak kolay bir iş değil ama Emirates, sunduğu ürünleri ve hizmetleri için yolcularından mükemmel geri bildirimler almaya devam ediyor. Emirates’in sağladığı uçak içi eğlence sistemi ( IFE-Inflight Entertainment) yolcu memnuniyetinin daimi merkezinde yer alıyor ve şu da önemli ki yolcular sadece programlamadan değil üstün donanım standartlarından; özellikle A380 filosundan çok fazla etkileniyor” diye konuştu.