THY’ye komşu üstünden yeni rakip

01.03.2017Emirates Havayolu, 12 Mart 2017 tarihinden itibaren Dubai’den New York’da Newark Liberty Uluslararası Havalimanı’na, Atina üzerinden günlük uçuş düzenlemeye başlayacağını duyurdu.

Emirates’in Dubai ile New York JFK Havalimanı arasında hâlihazırda düzenlenen günde dört seferine ek olarak uygulamaya konulacak bu yeni güzergâh, uluslararası yolcuların New York’un popüler metropoliten bölgesine kolayca ulaşmalarını sağlayacak yeni bir erişim noktası haline gelecek.

Emirates’in bu güzergâhta kullanacağı General Electric GE90 motorlu geniş gövdeli Boeing 777-300ER; 8 First Class, 42 Business Class ve 304 Economy Class yolcu ve alt gövdede 19 ton kargo taşıma kapasitesine sahip.

Emirates Havayolu Başkanı Sör Tim Clark, konu ile ilgili yaptığı açıklamada:

“Bir süre önce Yunan Hükümeti ve Atina Uluslararası Havalimanı’ndan, Atina-New York arasında uçuş düzenlememiz yönünde bir talep gelmişti. Emirates olarak bu talebi dikkatle değerlendirdikten sonra, Dubai-Atina arası uçuşlarımızdan birini Newark’a uzatmanın ticari ve operasyonel yönden mantıklı olduğuna karar verdik. Diğer havayolu şirketleri tarafından uzun zamandır ihmal edilmiş olan bu yoğun müşteri talebini karşılamış olmaktan ötürü memnuniyet duyuyor ve bu yeni rotanın oluşturulmasında sağladıkları destekten ötürü ABD ve Yunanistan’daki yetkililere ve iş ortaklarımıza teşekkür ediyoruz”dedi.

Clark, ayrıca “Yüksek kalitede, günlük uluslararası uçuşlar ticari ve kültürel bağların gelişmesinde büyük rol oynuyor. Emirates filosundaki Boeing 777’lerin geniş kargo kapasitesi, özellikle değerli ve zamana duyarlı ürünlerin ticaretini kolaylaştıracak. Ayrıca yıl boyu düzenlenecek günlük uçuşların turizme de önemli bir katkı sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.