Antalya’nın beklediği rakam

15.03.2017Bu yıl kapılarını 24. kez açan Moskova Uluslararası Turizm Fuarı MITT-2017, Türkiye’nin fuara yeniden katılması ile tekrar canlılığına kavuştu.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Moskova’dan açıkladı: “Bu yıl Rusya’dan beklediğimiz turist hedefi 5 milyon.”

Türkiye'nin milli katılım düzeyinde Türk standında yer alan turizmcilerin stantlarını tek tek ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, fuarcılara moral verdi.

Türkiye standını ziyaret eden Ruslara ise kendi elleri ile Gaziantep'ten gelen tatlıları ikram eden Yayman, "Geçen yıl Moskova Turizm Fuarı'nda Türkiye'nin olmaması gerçekten çok büyük eksiklikti, Türkiye ile Rusya daha güzel, Türkiye ile Antalya ile Moskova daha renkli, daha sıcak. Bu anlamda Türkiye ile Rusya arasında biz geriye bakmıyoruz sürekli ileriye bakıyoruz ve inşallah her yıl bir sonraki yıl bir önceki yıldan daha iyi olacak. Bizim çok büyük hedeflerimiz var Türkiye ile Rusya arasında. İnşallah 2017 yılı içerisinde 5 milyon turist bekliyoruz ve kültür ve turizm alanında siyasetin dışında siyasetin üstünde bir alan olarak görüyoruz. İnşallah Bu hedefimizi gerçekleştirmek için tüm paydaşlarımızla beraber sektördeki otelde belboyluk yapan kardeşimiz arkadaşımızdan büyük tur operatörlerine, otelde resepsiyonda duran hanımefendiden kültür ve turizm bakanlığındaki uzman arkadaşımıza, Bakan Yardımcısı'na kadar bir seferberlik duygusuyla 2017 yılı içerisinde inşallah 5 milyon turisti Türkiye'ye davet ediyoruz ve Türkiye'deki hedefimiz budur" açıklamasını yaptı.