İki yeni kente daha uçacak

17.03.2017Azerbaycan havayolları şirketi AZAL, Moskova Vnukovo Uluslararası Havaalanı’dan Azerbaycan’ın iki büyük kenti Gence ve Gebele’ye yeni seferler başlattı.

Vnukovo Havaalanı'nda yapılan açılış töreninde AZAL Başkan Yardımcısı Eldar Hacıyev, Vnukovo Havaalanı Genel Müdürü Vasiliy Aleksandrov ve diğer yetkililer de katıldı.

Törende konuşan Hacıyev, yeni uçak seferlerinin ikili kültürel ve turizm ilişkilerini daha da artıracağını vurguladı.

Hacıyev şu ifadeleri kullandı: "Moskova-Gence uçak seferi haftanın Çarşambe ve Cumartesi günleri, Moskova-Gebele uçak seferi de Perşembe günleri yapılacak."

Sputnik'e konuşan AZAL Başkan Yardımcısı Hacıyev ise, "Rus turistlerini Azerbaycan'a da davet ediyoruz. Azerbaycan'a vize gerekmiyor, dil sorunu da yok. Uçuş süresi yaklaşık 2.5 saat. Bilet fiyatı da 49 euro, buraya el bagajı ve yemek de dahil. AZAL 2015 yılı ile kıyaslandığında geçen yıl yüzde 10-11 daha fazla yolcu taşıdı. Özellikle Rusya ile ilişkilerimiz önemli. Biz Gence ve Gebele gibi güzel kentlerimize daha fazla Rus turistlerin geleceğini umut ediyoruz. Gence ve çevresinde çok önemli tarihi anıtlar var. Gebele de turistlerin giderek sevilen turizm merkezi olmaya başladı. İki ülke arasında kültürel ve turizm ilişkilerinin artmasına çok önem veriyoruz" diye konuştu