İşte THY’nin yeni takımı

28.03.2017Türk Hava Yolları ve ABD'li futbol takımı Indy Eleven arasında imzalanan sponsorluk anlaşmasına göre THY, Indy Eleven'ın resmi uluslararası taşıyıcısı oldu.

Anlaşma ile THY, Indy Eleven'in yerli veya yabancı havayolu kategorilerinde ilk kurumsal ortağı oldu. Bu işlem aynı zamanda kulübün ilk uluslararası ortak girişimi.

Indy Eleven'ın sahibi, Türk iş adamı Ersal Özdemir konuyla ilgili yaptığı açıklamada ABD'de futbolun günden güne geliştiğine dikkat çekerek, "Indy Eleven olarak THY ile yaptığımız bu işbirliğinden dolayı gurur duyuyoruz. Yapılan işbirliği büyüyen markamıza ABD ve dünyadaki erişimi kolaylaştıracak" dedi.

THY’den konuyla ilgili yapılan açıklamaysa şöyle:

Türk Hava Yolları olarak 2017-2018 sezonu için 1 senelik resmi havayolu sponsoru olduğumuz Indy Eleven futbol kulübü, 2013 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Indianapolis eyaletinde Ersal ÖZDEMİR tarafından kurulmuştur.

Indy Eleven profesyonel futbol kulübü NASL liginde oynamakta olup maçlarını 10.505 kişi kapasiteli Carrol Stadium da gerçekleştirmektedir.

Sezon içinde gerçekleşen kulüp maçlarında 7,000 den fazla taraftar bilet satın almakta ve maçları stattan seyretmektedir.

Takım, her yıl uluslararası dostluk maçları oynamakta olup çoğunlukla bu maçları Chelsea, Inter, Morelia ve Meksika ligi şampiyonu ile gerçekleştirmektedir.

Takım taraftarı uluslararası bir yapıda olmakla beraber yüksek gelir gurubu ve iyi eğitim almış bireylerden oluşmaktadır. Ayrıca taraftarların %73’ü 25-54 yaş aralığında ve %42’si 35-54 yaş aralığında bulunmakta olup %62’si erkek %38’i ise bayandır.

Kulüp 20.000 kapasiteli yeni bir stadyum çalışması başlatmıştır.