Aycı’dan flaş açıklamalar

05.04.2017Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, ABD uçuşlarındaki elektronik yasağı konusunda da açıklamalarda bulundu.

Aycı, "Her geçen gün yeni şeyler yaparak yolcumuzu mutlu edecek ve konforunu artıracak servis kalitemizi yukarı çıkartacak yeni şeyler yaparak bu deneyimin bir biçimde etkilenmemesi için çalışıyoruz.Arkadaşlarımız yeni şeyler üzerinde çalışıyorlar. Yüzlerce binlerce insan bana mesaj attı, ulaşmaya çalıştı. Şirketimize adeta 'şunu da yapar mısınız, bunu da yapar mısınız, bu yasağı şöyle aşarız ' gibi öneriler oldu. Markamıza olan bu ilgi ve sevginin karşılığını vermeye çalışacağız. Kabin içi eğlence sistemlerini geliştirmeye devam ediyoruz. Yolcumuzla aramızdaki kuvvetli gönül bağına ve sadakatimize bunlar gölge düşüremeyecek. Bu uygulamaların geçici olacağını, kalıcı olmayacağını ümit ediyorum. Çünkü mesneti, dayanağı, uygulamasındaki eşitlik prensibi konusunda kafalarda şüpheler uyandıran sorunlar var. İlgili ülkelerin kuruluşlarıyla da çok yakın çalışıyoruz. Bunlar bir şekilde aşılacaktır, her şey normale dönecektir. Bunu çok büyütmeyelim. Yolculuk çok önemli bir deneyim içinde öyle keyifli anlar var ki, bu anları sadece bir laptop yada tablet taşımaya indirgemeyelim. Gerektiğinde biz onu da temin eder yolcularımıza veririz" dedi.

Aycı'nın, "Yasak nasıl etkiledi, rakamlar var mı?" sorusuna yanıtı ise şöyle oldu:

"Şu anda rakam vermek için çok erken. Beklemek lazım. Biz şu anın biletlerini çok önceden sattık. Birkaç ay sonra görebileceğiz etkilerini. Bunları gözlemlemek için bir iki ay daha zamana ihtiyaç var. Belki o zamana kadar bu yasak hafifler veya kalkar ümidimiz. Geçici olmasını ümit ediyorum. Gördüğümüz kadarıyla yolcumuz bizimle uçmaya devam ediyor. Her geçen gün onları da rahat ettirmek için yeni çalışmalar yapıyoruz. Amacımız yolcuya en güzel ve en konforlu deneyimi yaşatmak. Bunun için çalışıyoruz. Sakin, sükunetli, soğukkanlı süreci birlikte yönetelim. Yolcularımızla aramızdaki bağı güçlü tutmaya çalışıyoruz. Bu dönemin en iyi yapılacak işi budur. Yapılacak yeni uygulamalar varsa bunun ilk uygulayanlarından birisi biz oluruz. Yolcuyu o kadar sıkı tutacağız, o kadar sıkı sarılacağız ki bu uygulamalar boşa çıkacak."