Eurowings’den büyük atak

05.04.2017Eurowings’in Münih Havalimanı’nda konuşlandırdığı Airbus uçağı ile 31 Mart 2017 Cuma günü Münih’ten Edinburgh’a ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

Lufthansa Grubu'nun düşük maliyetli havayolu Eurowings, ilk defa dört uçaklık bir filo ile yeni bir merkezden uçuş yapmaya başlıyor.

Bu dört uçak ile Münih’ten operasyonlara başlaması, havayolunun büyüme startejisi doğrultusunda önemli bir adım olarak değerlendirilldi..

Lufthansa Yönetim Kurulu Üyesi ve Eurowings CEO’su Karl Ulrich Garnadt, “Avrupa'nın en iyi havalimanı ödüllü Münih, merkez olarak çok doğru bir seçim. Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu olan Eurowings, Air Berlin’den tüm mürettebatı dahil olmak 33 adet uçak kiralıyor. Bu kapsamlı wet-lease anlaşması, Eurowings'e yılda 23 bin ek sefer ve 3 milyonun üzerinde ilave yolcu sağlıyor. Gelecekte yalnızca Münih kalkışlı yeni Eurowings tekliflerinden yılda 500 bin yolcu yararlanacak” dedi.

Düşük maliyetli taşıyıcı Eurowings’in hem tatil hem de iş amaçlı seyahat edenler için Münih Havalimanı’ndan sunduğu destinasyonlar ve sefer sayıları şu şekilde:

Haftada 6 kez Amsterdam, Paris, Cenevre, Londra; haftada 5 kez Basel, Edinburg, Nice ve Roma; haftada 4 kez Selanik; haftada 3 kez Napoli, Pula ve Zadar; haftada 2 kez Catania, Dubrovnik, Faro, Glasgow, Heraklion, Kavala, Girit, Lamezia Terme, Mikonos, Olbia, Palermo ve Rodos; haftada 1 kez Bastia, Cagliari, İbiza, Korfu, Porto, Brindisi ve Kos. Ayrıca Eurowings, Palma kalkışlı uçuşların yanı sıra Münih’ten de her Cumartesi Palma de Mallorca’ya sefer düzenliyor.