IDEF’e ağır misafir

03.05.2017Rus hava savunma şirketi Almaz-Antey, bu yıl ilk kez katılacağı ve ilk kez Cumhurbaşkanlığı himayesinde İstanbul’da düzenlenecek 13. IDEF Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’na S-400 ve Buk-M2 hava savunma sistemlerinin maketlerini Türkiye’ye getirecek.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde 9-12 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da 13. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı gerçekleştirilecek ve fuara Rusya'dan Rus savunma şirketi Almaz-Antey katılacak. Almaz-Antey'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, fuarda çok sayıda askeri teçhizatın sergileneceği duyuruldu.

Açıklamada "Almaz-Antey şirketi standında yabancı müşterilere sevkiyatına izin verilen yeni savunma sistemlerinin maketleri sergilenecek. Fuarda sergilenecek teçhizatlar arasında özellikle S-400, Buk-M2 hava savunma sistemleri, Tor-M2E, Tor-M2K ve Tor-M2KM füze sistemlerinin yanı sıra Tunguska-M1, Şilka-M4 gibi sistemlerin maketleri yer alacak" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamaya göre, fuarda ayrıca video sunumları ve posterlerle Baykal-1ME, Fundament-E gibi sistemler de tanıtılacak.

Almaz-Antey Genel Müdür Yardımcısı Vyaçeslav'ın Rus basınına yaptığı açıklamaya göre, fuara Almaz-Antey fuara ilk kez katılacak.