1,5 yıl sonra tekrar başlıyor

12.05.2017Türkiye ile Rusya arasında yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle 1,5 yıl önce iptal edilen Samsun-Krasnodar direk uçuşları yeniden başlıyor.

Rusya’nın Krasnodar şehri arasındaki direkt uçak seferlerinin 13 Mayıs Cumartesi günü yeniden başlayacağı belirtildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kentteki bir kafede iş adamlarıyla bir araya gelerek, Krasnodar uçuşları hakkında bilgi verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz “Cumartesi günü Krasnodar’dan Samsun’a ilk uçak geliyor. Bu, 52 yolcu kapasiteli bir uçak. RusLine Havayolu şirketi bu uçağı tercih etti” dedi.

Yılmaz, uçuşların devam etmesi için Samsun’dan da talebin olması gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Rusya’ya dönecek uçakta biz girişimlerde bulunmazsak uçak doldurulamaz gibi geliyor. Bu hatta destek olmak ve yaşatmak için iş adamları çalışanlarını Krasnodar’a gönderebilir. ‘Git orada nasıl pazarlar var, incele gel’ diyebilirsiniz. Krasnodar-Samsun seferleri haftada bir kez olacak diye oraya giden insanların bir hafta kalmak zorunda olduğu düşünülmesin. Krasnodar’dan İstanbul’a her gün uçak seferi var. İstanbul üzerinden de Samsun’a dönebilirler. Bu uçuşlar haftada 2 gün olarak planlanıyordu. Ramazan ayının araya girmesi ve havaalanının akıbeti ile ilgili olayları gözlemek için şu anda haftada bir uçuş olsun istediler.”