Paris Airshow geri sayımda

18.06.2017Bu yıl 52’nci kez kapılarını açmasına saatler kalan Paris Airshow’da son hazırlıklar yapılıyor.

Tahminlere 350 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen dünyanın en büyük havacılık fuarı olarak bilinen Paris Airshow’un, dünya genelinde yaşanan siyasi-ekonomik krizlerin nasıl etkileyeceği de ayrı bir merak konusu.

Dünya sivil ve askeri havacılığının bir arada sergilenen Paris Airshow, bu açıdan havacılığın nabzını da elinde tutuyor.

Her iki yılda bir düzenlenen fuarda yapılan anlaşmalar, atılan imzalar her defasında havacılık dünyasınının en net belirleyicisi olmaya devam ediyor.

Türkiye açısından fuarın bu yılki farklı önemiyse, TAI’nin kendi yaptığı uçağı olan Hürkuş C ve Hürkuş B modellerini dünya havacılık otoritelerine sergileyecek.

Hürkuş hergün Paris Airshow’da gösteri uçuşu da yapacak. TAI standında, ATAK T129 siyah boyalı P6 kuyruk numaralı TAI’nın prototibi, ANKA-S, T625 helikopterinin mock-up’ı da yerini alıyor.

Yarın kapılarını açacak olan Paris Airshow’u, bugünden son hazırlıklarıyla görüntüledik. Fuar boyunca da AirTürkHaber okurlarına Paris Le Bourge’den gelişmeleri aktaracağız.

İşte AirTürkHaber’in objektifinden 52. Paris Airshow’un açılışına bir kala son hazırlıklar:

AirTürkHaber/Le Bourget-Paris