İGA’dan Hüseyin Keskin açıklaması

09.08.2016Geçtiğimiz hafta İstanbul’un yeni havalimanı inşaatını yapan İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş’nin İcra Kurulu Başkanlığı’na getirilen Hüseyin Keskin’in yeni görevi hakkında şirketten konuyla ilgili resmi bir açıklama yayınlandı.

İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş’den yapılan açıklma şöyle:

İstanbul Yeni Havalimanı’nın inşaatını gerçekleştirmek ve 25 yıl boyunca işletmesini yapmak üzere kurulan İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.’nin İcra Kurulu Başkanı, havacılık sektörünün deneyimli ismi Hüseyin Keskin oldu. 8 Ağustos itibari ile göreve başlayan Hüseyin Keskin, havacılık sektöründe önemli projelerde yer aldı. 

Türk Hava Yolları’nda Yer İşletme Başkanı olarak çalışan ve Türkiye’nin en büyük yer işletme şirketi TGS’de Kurucu Genel Müdürlük yapan Keskin, İGA Havalimanına atanmadan önce sırası ile; TAV Park Genel Müdürlüğü, İDO Genel Sekreteri, TAV Havalimanları Holdingİcra Kurulu’nun Havacılık ve Yer İşletmeden sorumlu danışmanlığı görevlerinde bulundu. Hüseyin Keskin, TAV’ın yapımını gerçekleştirdiği Medine Havalimanı projesinde yönetim adına görev yaparak, Havalimanı İşletmesininin hayata geçirilmesine katkı sağladı. 

Pertevniyal Lisesi’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Keskin, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Yüksek Lisans yaptı. Yine aynı üniversitede finansman alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir.