Zaventem’de panik yaratan alarm

10.08.2016Brüksel Havalimanı’nı alarma geçiren bomba tehditlerinin asılsız olduğu ve bomba bulunduğu iddia edilen iki uçağın güvenli bir şekilde iniş yaptığı belirtildi.

Belçika devlet televizyonu VTR, Zaventem’daki Brüksel Havalimanı’na varması beklenen iki uçağa yönelik bomba tehdidi olduğunu aktarmıştı.

Uçaklara yönelik ciddi bir tehdit bulunduğunun savcılık tarafından da onaylandığını kaydeden VRT, olay yerine çok sayıda acil servis görevlisinin gönderildiğini ifade etmişti.

Havalimanına inmesi planlanan uçakların başka alanlara yönlendirilmesine sebep olan bomba tehdidinin, yapılan incelemelerin ardından asılsız olduğunun tespit edildiğini aktaran yetkililer, durumun normale döndüğünü ve uçuşların olağan şekilde devam ettiğini belirtti.

Bomba tehdidi bulunan uçakların İskandinav Havayolları’na (SAS) ait SK4745 Stokholm ve SK2591 Oslo uçakları olduğu öğrenilirken, SAS uçaklarının Zaventem’e sorunsuz indiği bilgisi verildi.

VRT’ye konuşan bir Air Arabi Maroc yolcusu da uçaklarının yön değiştirerek Fransa’nın Toulouse kentine indiğini söylemişti.