Emirates’den Asya’da 2 yeni nokta

11.08.2016Emirates Havayolu, Güneydoğu Asya’daki hizmetlerini artırarak, Dubai’den Yangon’a (RGN) ve Hanoi’ye (HAN) 3 Ağustos’tan itibaren günlük uçuşlarına başladı.

Boeing 777-300ER ile gerçekleştirilen bu iki yeni hizmet Emirates’in uçuş ağını Güneydoğu Asya’da yedi ülkede 12 şehre çıkarırken aynı zamanda Hanoi ve Yangon’dan Dubai’ye ve üzerinden seyahat edecek yolculara daha fazla bağlantı noktası ve kolaylık sunuyor.

Emirates’in Myanmar’daki ilk uçuş noktası olan Yangon, Güneydoğu Asya’nın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri.

Öte yandan, Vietnam’ın başkenti ve bin yılı aşkın süredir zengin kültürel mirası ile önemli bir destinasyon olan Hanoi, 2012’de Ho Chi Minh şehrine başlatılan uçuşlardan sonra Emirates’in ülkedeki ikinci uçuş noktası oldu.

Emirates Uzak Doğu Ticari Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Badr Abbas, havayolunun bazı üst düzey yöneticileri ile birlikte ilk uçuşa katıldı.

Uçakta ayrıca, BAE, Körfez Ülkeleri ve Avrupa iş dünyasının saygın liderleri ile medya mensupları da bulunuyordu. Uçak, Yangon ve Hanoi’de geleneksel su takı gösterisi ile karşılandı.

Yangon ve Hanoi uçuşları, EK388 sefer sayılı uçuş ile her gün 03.30’da Dubai’den başlıyor ve 11.40’da Yangon Uluslararası Havaalanı’nda son buluyor.

Ardından saat 13.00’de Yangon’dan havalanan uçak 15.30’da Hanoi Noi Bai Uluslararası Havaalanı’na iniş yapıyor.

Dönüş uçuşu ise, EK389 sefer sayılı uçuş ile 22.50’de Hanoi’den başlıyor ve ertesi gün 00.20’de Yangon’da son buluyor. Ardından saat 01.50’de Yangon’dan havalanan uçak, 05.05’de Dubai Uluslararası Havaalanı’na iniş yapıyor.