Bolt kazandı JFK boşaltıldı

15.08.2016ABD'nin New York şehrinde bulunan Uluslararası JFK Havalimanının 1 ve 8 nolu terminalleri, 1 numaralı terminalden gelen silah sesleri üzerine boşaltıldı.

Terör şüphesi asılsız çıkarken silah atışının Jamaika'lı atlet Usain Bolt'un 100 metre koşusunda altın madalya kazandığı anda yaşandığı ortaya çıktı.

Olimpiyat coşkusu, terör saldırısı şüphesiyle bir havaalanın 2 terminalinin boşaltılmasına neden oldu. ABD'nin New York şehrinde bulunan JFK Uluslararası Havaalanının 1 ve 8 nolu, yerel saatle akşam 9.30'da 1 numaralı terminalden silah sesleri geldiği ihbarı üzerine boşaltıldı. Polis, ön incelemenin ardından ihbarların asılsız olduğunu duyurdu.

911 Acil Servis'i arayan bir kişi havalimanının 8 numaralı terminalinde silah sesleri duyduğunu bildirdi. Olaydan yaklaşık yarım saat sonra ise Türk Hava Yollarının de yer aldığı 1 numaralı terminalden de silah sesi ihbarı geldi.

Polis ve havalimanı yetkilileri iki terminali de güvenlik önlemleri kapsamında boşaltarak arama yaptı.

İngiliz Metro gazetesi ise bir ayrıntıyı ortaya çıkardı. Terminalde gelen silah seslerinin tam olarak Rio Olimpiyat Oyunları'nda 100 metre erkek koşusunda birinci gelerek altın madalya kazanan Usain Bolt'un madalyayı kazandığı esnada yaşandığı belirlendi.

Bunun üzerine Bolt'un şampiyonluğu nedeniyle sevinç yaşayan bir güvenlik görevlisinin silah sıkmış olabileceği yorumları yapıldı.

Bazı yolcuların sosyal medya hesaplarında paylaştıkları fotoğraflarda, terminaldeki yolcuların elleri başlarının üzerinde polis kontrolünden geçtikleri görüldü.

Polisin incelemelerinin ardından yapılan açıklamada, terminallerde silah kullanıldığına dair hiç bir emare bulunamadığı, ihbarların asılsız olduğunun belirlendiği ifade edildi.