CEO Boots’dan sürpriz karar

16.08.2016Çelebi Havacılık Holding’de CEO Onno Boots sürpriz bir şekilde görevinden ayrıldı.

Havacılıkta yer hizmetleri alanında Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından birisi olan Çelebi Havacılık Holding CEO’sunun görevden ayrılması üzerine, Yönetim Kurulu Başkanı Can Çelebioğlu yaptığı bir açıklamayla yeni bir CEO arama çalışmasına başladıklarını belirtti.

Çelebi Havacılık Holding tarafından konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

“ 2014 yılından bu yana Çelebi Havacılık Holding Grup CEO’su olarak görev yapan Sayın Onno Boots 15 Ağustos 2016 tarihi itibariyle görevinden ayrılma kararı almıştır.

Çelebi Havacılık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Can Çelebioğlu açıklamasında Yönetim Kurulu olarak Boots’un kararına saygı duyduklarını ve Boots ile işbirliklerinin Asya Pasifik Bölgesi’nde planlanan girişimleri konusunda vereceği danışmanlık ile devam edeceğini memnuniyetle bildirmiştir. Çelebi Havacılık Holding Yönetim Kurulu yeni bir CEO arama çalışmalarını başlatmıştır ve geçiş döneminin yakın gelecekte tamamlanmasını beklemektedir. Bu süre içerisinde 16 Ağustos 2016 itibariyle Sayın Dave Dorner pozisyonun yönetim sorumluluklarını üstlenecek ve Çelebi Havacılık Holding CEO pozisyonuna vekalet edecektir. Actera Grubu ortaklarından Dave Dorner 2013 yılından beri Çelebi Havacılık Holding A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır.

Yönetim Kurulu, Onno Boots’a Grup CEO olarak verdiği hizmetten dolayı teşekkür etmekte ve Dave Dorner’a geçici olarak üstlendiği bu görevde başarılar dilemekteyiz.”