THY uçağında yangın çıktı

25.08.20165 Temmuz günü Türk Hava Yolları’nın Vietnam Hanoi-İstanbul seferinde galleyde yangın çıktığı ve uçağın geri döndüğü öğrenildi.

Aviation Herald’ın verdiği bilgilere göre, 5 Temmuz günü Hanoi’den kalkan TK-168 sefer sayılı A330-300 tipi THY uçağı tırmanışa devam ettiği sırada kalkıştan 25 dakika sonra galleyde çıkan yangın ve kabinde duman yüzünden Hanoi’ye geri döndü.

Sonrasında uçağın 3 saat boyunca yerde kaldığı ve 3,5 saatlik rötarın ardından seferin gerçekleştirilebildiği belirtildi.

Haberde yer alan bilgilere göre tırmanışın devam ettiği sırada kabin görevlilerinin yangın tüpleriyle ön galleye doğru koştukları belirtilirken, yangın yüzünden oluşan dumanın uçağın arka tarafından görülebildiği rapor edildi.

Olayın ardından bir yolcunun mide bulantısı, şiddetli baş ağrısı ve kusma şikayetleri yüzünden hastaneye kaldırıldığı belirtilirken, yolcunun beyin kanaması şüphesiyle hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Yolcunun 15 temmuz’da taburcu edildiği ve 19 temmuz’da uçuş yapabileceğinin uygun bulunduğu belirtildi.

Avherald’ın raporunda yolcunun rahatısızlanmasının uçakta yaşananlarla ilgili olup olmadığı konusundan şirketten herhangi bir açıklama yapılmadığı ifade edildi. (The Aviation Herald)