Antalya kapasitesini artırıyor

11.09.2016Rus tur operatörü Biblio Globus'un Türkiye'deki partneri Akay Travel, satış programına haftalık iki Boeing 747 "Business Configiration" uçakları ilave ederek Antalya kapasitesini arttırdı.

Moskova ve St Petersburg'dan Antalya'ya haftada 10 uçuş yapacak olan şirket, Ekaterinburg'dan da seferlere başlıyor.

Turizmdebusabah’ta yer alan FIT Holidays'den yapılan açıklamada, bu yaz Rusya'dan Antalya'ya tarifeli uçakla ilk turist kafilesini 9 Temmuz'da Biblio Globus'un getirdiği hatırlatılarak şöyle denildi: "Biblio Globus, Antalya'ya haftada en çok sayıda Rus turist getiten tur operatörü. Moskova ve St. Petersburg'dan haftalık toplam 10 full uçak ile uçan Biblio Globus daha sonra charter uçuş izinlerinin de çıkmasıyla da Ekaterinburg'dan da haftalık iki sefer ilave etmişti. Son olarak da dün satış programına haftalık iki Boeing 747 "Business Configiration" uçakları ilave ederek Antalya kapasitesini arttırdı." 

Fit Holidays'den yapılan açıklamada 3 Full uçağın ise yıl sonuna kadar haftalık uçuşlarına devam edeceği bildirildi. 

Akay Travel ve Fit Holidays Genel Müdürü Ethem Okudur şu ana kadarki uçak dolulukları ilgili olarak, "Neredeyse hiç boş koltuk gelmedi" dedi. Okudur, Türkiye'ye dönük yolcu sayısını, Mısır uçuşlarına izin verilip verilmemesinin belirleyeceğini kaydetti.