Slovenya’da Piper PA-32 düştü

15.07.2016Slovenya'nın batısındaki Ajdovscina'da meydana gelen uçak kazasında 4 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Slovenya polisinden yapılan açıklamada, başkent Ljubljana'ya 80  kilometre uzaklıktaki Ajdovscina bölgesinde piper PA-32 modeli uçağın düşmesi sonucu, 4  kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi.

İtalya'nın Venedik şehrinden, Almanya'nın Leipzig şehrine uçan ABD'de  kayıtlı 6 kişilik uçakta bulunanların hiçbirinin Slovenya vatandaşı olmadığı vurgulandı.

Kazanın nedenine ilişkin araştırmaların devam ettiğini aktaran  yetkililer, uçağın yerel saat ile 10.30'da radardan kaybolmadan önce, pilotun  uçağın üzerinde buz parçacıkları biriktiğine dair hava kontrol noktasını bilgilendirdiği kaydedildi.

Uçakta bulunanlar arasında Alman ünlü iş adamı Thomas Wagner’in de bulunduğu öğrenildi.

Wagner öğrenciyken kurduğu, internet üzerinden satış yapan 'Haydi Tatile' adlı internet sitesiyle milyoner oldu. Almanya'nın en tanınmış online tatil sitesi Ab-in-den-Urlaub.de (Haydi tatile) ve Fluege.de (Uçuşlar) ile birlikte 40 civarında internet sitesi işletiyordu. Almanya'nın en parlak internet işadamı olarak görülüyordu.

Thomas Wagner, perşembe günü Piper 32 tipi özel jetle Venedik'ten memleketi Leipzig'e dönüyordu. Leipzig havaalanına saat 14.45'te inmek için izin aldı.

Ama Slovenya hava sahası üzerinde pilot, kuleye 'buzlanma' sorunu yaşadığını bildirdi. Kısa bir süre sonra özel jet Slovenya'nın Predmeja yakınında dağlık bölgede ormana düşerek yandı.

İddialara göre yanındaki para çantasında bir milyon Euro'nun üzerinde para vardı.