Tüm yetkileri iptal edildi

26.09.2016Faruk Bayındır’ın kurduğu ve geçtiğimiz haziran ayında hisselerini eşine devrettiği Tarkim Havacılık, bugün sSivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi yetkilileri tarafından şok bir baskın yapıldı.

Emniyet birimlerinin de katıldığı operasyonda alınan bilgiye göre Tarkim Havacılık’ın yetkileri iptal edildi.

Alınan bilgiye göre, geçtiğimiz mart ayında Tarkim Havacılığa ait yapılan şikayetler sonrası DHMİ tarafından soruşturma başlatılmıştı. Bu arada 15 Temmuz’da meydana gelen darbe girişiminin ardından Tarkim Havacılığın sahibi olan Faruk Bayındır, ABD’ye kaçmıştı.

FETÖ terör örgütü ile ilişkisi olduğu iddia edilen Bayındır’ın yurt dışına kaçması üzerine DHMİ tarafından yapılan soruşturma genişletildi. 

10 uçakta arama

Kanun Hükmünde Kararname (KHK)’den alınan yetki üzerine bugün Atatürk ve Adana Havalimanlarında bulunan Tarkim Hangarlarında polis ekipleri geniş çapta inceleme başlattı. 

Saat 15.00’da Atatürk ve Adana Havalimanı’nda bulunan hangarlarda polis ekiplerinin bakım için bulunan 10 uçakta arama yaptığı öğrenildi. 

Personelin kartlarına el konuldu

Bu arada Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu’nda bulunan Tarkim Havacılığa ait uçak bakım hangarının kira sözleşmesi, ev sahibi durumunda bulunan DHMİ  tarafından mahkeme kararıyla fesh edilerken, görevli personelin apron giriş kartlarına el konuldu.