ARŞİV ARAMA

tavport.com Uçak Bileti Vizesiz Turlar

airex

VİDEO HABERLER
24 SAAT HAVA TRAFİĞİ
E-POSTA ÜYELİĞİ

E-mail adresinizi giriniz:
Air Türk Haber
DİYARBAKIR’DA HOSTESLİK KURSU

DİYARBAKIR’DA HOSTESLİK KURSU

09 Ocak 2014

THK ve Diyarbakır'daki özel bir firmanın işbirliğiyle Diyarbakır'da host ve hosteslik kursu açıldı.

Host ve hostes olmak isteyen gençlerin yoğun ilgi gösterdiği kursta, başvuru şartlarını taşıyan 19 ile 30 yaş arası 12 kişinin eğitimine başlandı.

4 ay İngilizce eğitim, 100 saat host ve hosteslik, 20 saat de örgün eğitimi kapsayan 4 aylık kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerin tüm havayolu şirketlerinde geçerliliği bulunan sertifika almaya hak kazanacağı belirtildi.

Kursu düzenleyen firmanın yönetim kurulu başkanı Hayri Yağmur, Diyarbakır'da ilk kez host ve hosteslik eğitimi verilen mesleki kurs düzenlediklerini söyledi.

THK Üniversitesi işbirliği ile düzenledikleri kursa host ve hostes olmak isteyen gençlerin yoğun ilgi gösterdiği kursa 19 ile 30 yaş arası 12 kişinin katıldığını ifade eden Yağmur, “Kursa başvuruda boy konusunda kadınlarda 1.60, erkeklerde ise 1.70 ve üzeri şartı getirdik. Ayrıca yüzme bilenleri tercih ettik” dedi.

Yağmur, kursiyerlerin 4 ay İngilizce, 100 saat host ve hosteslik, 20 saat de örgün eğitim göreceğini kaydederek, kursa katılan gençlerin haftanın 4 günü eğitimlere katılacağını vurguladı.

İlk etapta 12 gencin eğitimine başladıklarını anlatan Yağmur,  "Periyodik olarak kurslarımız devam edecek.Bu şekilde bu yıl sonuna kadar yaklaşık 500 öğrenci yetiştirmeyi hedefliyoruz. Diyarbakır'da bir ilki gerçekleştirerek host ve hosteslik dalında mesleki eğitim kursları düzenlemeye başladık. Temel amacımız Diyarbakırlı gençlere istihdam yolunu açmaktır." ifadelerini kullandı.

YAZARLAR
Ahmet TUNAGÜR

çelebi

KÜNYE
Copyright © 2006-2016 AIRTURKHABER ®
[web tasarım]