Ev sahibinden F-35 hamlesi

Lockheed Martin’in Singapur Airshow’da görücüye çıkardığı F-35 uçakları için Singapur hükümetiyle ciddi görüşmeler gerçekleştirdiği belirtildi.

Lockeed Internation Genel Müdür Yardımcısı Rick Edwards konuya ilişkin olarak Reuters’a yaptığı açıklamada, Singapur hükümetinin ciddi olarak F-35 uçaklarıyla ilgilendiğini ve tarafların hazır olduğunda somut adımların atılabileceğini belirtti.

Singapur hükümetiyle yapılan ilk görüşmelerde F-35B modelinde daha kısa süreli kalkış ve iniş varyantı üzerinde durulduğu belirtildi.

Görüşmelerde ele alınan başlıca konunun daha küçük arazi şartlarına uyumluluk olduğu ifade edildi.

Singapur Airshow’da Amerikan Donanması’na ait F-35B modeli uçakta sergileniyor.

Singapur Hava Kuvvetleri Şefi Mervyn Tan The Straits Times gazetesine Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ülkesinin uzun vadeli planlamasının bir parçası olarak F-35 uçakları için eğitimleri sürdürdüğünü belirtmişti.

Lockheed Martin tarafından geliştirilen F-35 savaş uçaklarının Asya pazarındaki müşterileri arasında Avustralya, Japonya ve Güney Kore yer alıyor.

Singapur Airshow’da sergilenen F-35 uçakları ziyaretçiler tarafından en çok ilgi gösterilen uçak modelleri arasında yer alıyor.

AirTürkHaber