Lufthansa’dan yangın açıklaması

Bu sabah Frankfurt Havalimanı’nda push back aracında başlayan ve sonrasında Lufthansa uçağına sıçrayan yangın hakkında Lufthansa’dan açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, Frankfurt Havalimanı’nda apronda Lufthansa Havayolları’na ait bir Airbus A340-300 (D-AIFA) uçağının pozisyon almasını sağlayan bir Lufthansa LEOS push back aracında, arıza kaynaklı yangın meydana geldiği ve push back aracında başlayan yangının, çekilmekte olan uçağa da hasar verdiği belirtildi.

Yangının tamamen söndürüldüğü bilgisi verilirken, olay sırasında uçakta yolcu ve mürettebatın bulunmadığı belirtildi.

AirTürkHaber’in edindiği bilgilere göre, 6 kişinin yaşanan olaydan dolayı solunum tahrişi sebebiyle tedavi edildiği açıklanırken, ciddi bir yaralanmanın meydana gelmediği öğrenildi.

Alev alan Lufthansa uçağının son olarak Atlanta Hartsfield-Jackson-Frankfurt seferini gerçekleştirdiği, bugün olay öncesinde de Frankfurt-Philadephia seferini yapmak için hazırlandığı öğrenildi.

Kaza sonrasında Lufthansa’nın A340 tipi uçağının bakıma alındığı açıklanırken, LH426 sefer sayılı Frankfurt-Philadephia seferine (D-AIGP) kuyruk tescilli bir başka Airbus A340 tipi uçağı transfer edildi.

Ege Buğra Özen/AirTürkHaber