Air Tattoo 2018 kapılarını açtı

Dünyanın en prestijli ve en ünlü askeri havacılık gösterisi olan Air Tattoo 2018 kapılarını bugün açtı.

Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF) Fairford Hava Üssü’nden gerçekleştirilen Air Tattoo 2018’de her yıl olduğu gibi bu senede katılım oldukça yüksek.

Dünyanın en ünlü askeri akrobasi timleri, aralarında Türkiye’den Solo Türk’ün de olduğu tek kişilik gösteri timleri, askeri nakliye uçakları ve son model helikopterler ve İnsansız Hava Araçları Fairford’da sergileniyor.

Fairford üssünde RAF’ın filosuna yeni kattığı F-35’ler, Ukrayna’da Su-27, Belçika’dan F-16, İtalya’dan HH-101A Caesar helikopteri, Japonya’dan uzun menzilli askeri nakliye uçağı olan Kawasaki C-2 tipi uçaklar sergileniyor.

Air Tattoo’da Apollo 15 görevine katılan ABD’li astronot Alfred Worden’de ziyaretçilerle tanışmak ve soruları cevaplamak için hazır bulunuyor.

AirTürkHaber

Solo Türk, Air Tatto 2018’de bugün saat 15:45 ve Pazar günü saat 10:00’da gösteri uçuşu yapacak.

Statik alanda ABD’den kalkan ve Atlantiği geçip Fairford’a teker koyarak havacılık tarihine adını yazdıran MQ-9B SkyGuardian insansız hava aracı da yer alıyor.

Kawasaki Heavy Industries tarafından üretilen Japon yapımı bir uzun menzilli askeri nakliye uçağı Kawasaki C-2 uçağı fuarın en ilgi çeken uçakları arasında..