İkinci gün böyle geçti

Dünya genelindeki en büyük havacılık organizasyonlarından birisi olan Singapur Airshow’un ikinci günü ziyaretçilerin yoğun katılımıyla geçiyor.

En hızlı büyüyen sektörlerden biri olan havacılık sektörünün uzun dönemli plan ve anlaşmalarının yapıldığı Singapur Airshow’da, ABD’li Lockheed Martin’den flaş bir açıklama yapıldı.

AirTürkHaber’in de manşetine taşıdığı haberde, şirketten yapılan açıklamada önümüzdeki 10 yıl içinde F-16 savaş uçaklarına yoğun talep artışı olacağı ve 400 adet ek F-16 uçağına ihtiyaç olacağı belirtildi.

Bunun yanı sırada Boeing-Embraer arasındaki ortaklık görüşmeleri son sürat Singapur’da da devam ederken, helikopter pazarına önemli bir giriş yapan Russian Helicopters’de Asya-Pasifik pazarında önemli temaslarda bulunuyor.

ABD’li üretici Boeing Singapur Airshow’da B737 üretimini artırmayı planlandıklarını duyururke, MAX ailesinin son üyesi olan 10 serisinin özelliklerini açıkladı.

Avrupalı üretici Airbus A330neo ve A350-1000 uçakları için potansiyel müşterilerle fuarda görüşmeler yapıyor.

TAI standına yoğun ilgi

Singapur Airshow’da yerli üretim T625, ANKA ve ATAK’ın yanı sıra Milli Muharip Uçak maketlerini sergileyen TAI standı oldukça yoğun ilgi görüyor.

Fuarın ikinci gününde TAI standı MSB Yardımcısı Şuay Alpay, Singapur Büyükelçisi Murat Lütem, BAE Savunmadan Sorumlu Devlet Bakanı Mohammed Bin Ahmad Al Bawardi ile Filipinler, Malezya ve Singapur’un üst düzey delegasyonları tarafından ziyaret edildi.

İşte AirTürkHaber’in objektifinden Singapur Airshow’da ikinci gün:

AirTürkHaber