5 kabin görevlisi rahatsızlandı

Delta Havayolları’nın Frankfurt-Detroit seferini yapan uçağının 5 kabin görevlisinin rahatsızlanması üzerine Kanada’ya indiği öğrenildi.

Aviation Herald’da yer alan bilgilere göre, 5 Şubat günü Frankfurt’tan havalanan B767-300 tipi Grönland’ın başkenti olan Nuuk semalarında acil durum bildirdi.

Pilotlar Montreal Merkez Kontrol birimiyle iletişime geçerken, uçakta bulunan bir kabin görevlisinde kalp krizi semptomları görüldüğü ayrıca 4 kabin görevlisinin de baş dönmesi şikayetinde bulundu zehirlenme belirtisi gösterdiği rapor edildi.

Rahatsızlanan 5 kabin görevlisinin de yürüyebilecek durumda olduğu belirtilirken, bunun üzerine Delta uçağı Kanada’nın Uqaliut şehrine yöneldi.

Yaklaşık 90 dakika sonra Delta uçağının Uqaliut’a sorunsuz teker koyduğu öğrenildi.

Kalp krizi semptomları gösteren kabin görevlisi hastaneye kaldırılırken, diğer 4 kabin görevlisi havalimanında tedavi edildikten sonra tekrardan uçuşa devam etti.

Uçağın 90 dakika kadar yerde kaldığı bildirilirken, sonrasında Detroit seferini 2 saatlik rötarla tamamlandığı açıklandı.

Detroit’e inişin ardından Delta uçağının seferden çekildiği ve bakım için Atlanta’ya gönderildiği bilgisi verildi.

7 Şubat günü rahatsızlanan kabin görevlileri verdikleri bilgilerde kabinde düşük oksijen bulunduğunu ve hava kalitesi ile ilgili sorunlar yaşadıklarını belirttiler.

Kalp krizi semptomları gösteren kabin görevlisinden hastanede alınan kan örneğinde ise yüksek derecede karbon monoksit bulunduğu açıklandı.