ABD 14 yaşındaki Anton’u konuşuyor

ABD’nin Newark Havalimanı’nda 14 yaşındaki bir çocuk United Airlines tarafından yanlış uçağa yönlendirildi.

Kuzey Karolina Relaigh’ten Newark Havalimanı’na (EWR) United’la uçan 14 yaşındaki Anton’un, buradan Stockholm’e gitmek üzere İskandinav Havayolları’na (SAS) transfer olması gerekirken United tarafından, Almanya’ya giden Eurowings uçağına bindirildiği öğrenildi.

Bu durum üzerine 14 yaşındaki Anton’un annesi Brenda Berg’in yaşanan garip yanlışlıkla alakalı olarak United Airlines’ı tweet yağmuruna tutarken, yetkililerin kendisiyle iletişime geçmemesinden şikayet etti.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre, Anton’un uçaktaki hostesle konuştuğu ve yanlış uçakta olduğunu söylediği belirtildi.

Bu durum üzerine Eurowings uçağı pist başından dönerken, SAS 14 yaşındaki Anton’un uçuşunu Kopenhag’a gidecek olan bir başka uçağa aldırdı.

Yaşanan bu garip yanlışlık nedeniyle 14 yaşındaki yolcunun seyahatine 7 saat daha fazladan eklendiği belirtildi.

The Independent’a açıklama yapan bir United sözcüsü “Müşterilerimizin güvenliği ve selahiyeti bizim için önceliklidir, genç adamın güvenliğini teyit için ailesiyle sık sık temas halindeyiz” derken, “Eurowings, Newark’ta yanlış uçağa bindiğini fark edince uçak kalkış yapmadan kapıya geri döndü. Personelimiz, müşterinin doğru uçağa binmesini sağlamak için yardımcı oldu. Genç müşterimizin varış hedefine güvenli biçimde ulaştığını teyit ettik” ifadelerini kullandı.