Adıyamanlıların bir isteği var

Adıyamanlılar, şehre yapılan uçak seferlerinin az olması ve bilet fiyatlarının çok yüksek olmasından şikayetçi.

AirTürkHaber’e ulaşan açıklamada, bölgeden uçuşlardaki talebe rağmen sefer sayılarının artırılmaması ve Adıyaman uçaklarının dolu olmasına karşın bilet fiyatlarının yüksek olması nedeniyle çok sayıda şikayet geldiği öğrenildi.

Konuya ilişkin olarak Adıyamanlıların ortak sesi olarak yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Özellikle doğudaki illerimizin batı ile bağlantısında ulaşımın ana yükü uçaklarda. Ancak son iki yıldır iç hat pazarında küçülme yaşanıyor. Pazar daralırken yeni adımlar çok fazla değil.

Adıyamanlıların seferlerin azlığından, bilet fiyatlarının yüksekliğinden şikayet ediyor.

Özellikle günübirlik İstanbul veya Ankara’ya uçabilmek için Adıyamanlılar Türk Hava Yolları ve AnadoluJet başta olmak üzere tüm havayollarına sesleniyor. 

352 TL’YE BİLET

Halen Adıyaman’dan İstanbul Atatürk Havalimanı’na haftada 7 gün uçuş var. Yani günlük tek sefer. İstanbul Sabiha Gökçen’den ise haftada 3 sefer yapılıyor. Adıyaman-Ankara bağlantısı ise haftada sadece 5 uçuş. Uçaklar dolu. Bilet fiyatları 352 TL’ye çıkmış durumda.

HER UÇUŞ EKONOMİYİ BÜYÜTÜYOR

Her konulan yeni sefer, farklı bir şehre bağlantı, o kentin ekonomisine ciddi bir katkı sağlıyor. Öğrencisinden esnafına, devlet memurundan iş adamına kadar uçuşlar bölgenin büyümesine imkan sunuyor.”