Afrika’da 53’ncü noktasında

Türk Hava Yolları’nın Afrika’daki yeni uçuş noktası Komorlar Birliği’nin başkenti Moroni oldu.

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu Türk Hava Yolları 18 Haziran 2018 tarihi itibariyle Komorlar Birliği’nin başkenti ve en büyük şehri olan Moroni’yi uçuş ağına ekledi.

Bayrak taşıyıcı havayolunun Moroni seferleri haftada üç frekans olarak icra edilecek ve Seyşeller uçuşları ile bağlantılı olarak gerçekleştirilecek.

Afrika’nın doğusunda yer alan Komorlar Birliği üç büyük adadan (Büyük Komor, Anjuan ve Moholi) oluşan bir ülke olma özelliği gösteriyor.

Komor adasında bulunan başkent Moroni’ye başlattığı seferler ile stratejik uçuş noktalarına bir yenisini daha ekleyen Türk Hava Yolları  Afrika’daki uçtuğu nokta sayısını 53’e yükseltti.

Küresel boyutta uçtuğu nokta sayısını ise 304’e çıkararak uçuş gerçekleştirdiği ülke sayısını da 122’ye çıkarmış oldu.

Moroni’ye yapılan ilk uçuş için yapılan törende Komorlar Cumhurbaşkanı Yardımcısı Abdallah Said Sarouma ve THY II.Bölge Satış Başkanı’mız Kerem Sarp’da katıldı.

Hint Okyanusu’nda seyahat eden Arap denizciler tarafından “ay adaları” manasında Kumr veya Cezâirü’l-Kamer şeklinde isimlendirilen ve ismini buradan alan Komorlar; hanımeli, orkide ve gardenya gibi kokulu bitkilerin bolluğu sebebiyle batılı ülkeler tarafından “parfüm adaları” olarak da adlandırılıyor.

Ülke ekonomisinde en büyük payı tarımsal faaliyetler alırken ülkede tropikal iklim özellikleri görülmekte.

Uçuş No. Günler Kalkış Varış
TK 748 Pazartesi,  Çarşamba, Cumartesi IST 01:40 HAH 13:30
TK 749 Pazartesi,  Çarşamba, Cumartesi HAH 16:40 IST 04:10 +1