Airbus İngiltere’den uzay girişimi

İngiltere’nin uzay endüstrisi alanında lider şirketi Airbus, KBR, Leidos UK, Northrop Grumman ve QinetiQ ile ortak bir çalışmaya girerek gelecekte uzay alanındaki çözümlere yenilikçi bir bakış açışı sunmak için Açık İnovasyon – Uzay Girişimleri (Open Innovation – Space) platformunu kurdu.

Platformun amacı, İngiltere’nin gelecekteki uydu iletişim hizmetlerine ve İngiltere genelinde yüksek önem taşıyan mesleklere ve büyüme yaratan uzay faaliyetlerine KOBİ’lerin katılımını daha da arttırmak olacak.

Uzay ve askeri uydu iletişim hizmetlerinde İngiltere lideri Airbus ile kendi alanlarında önde gelen savunma şirketlerini içeren konsorsiyum ortakları, kritik görev iletişim hizmetleri ve ilgili uzay, yer ve yönetim segmentlerinde geniş deneyime sahip.

Geçmiş savunma hizmetleri performanslarında modernizasyonu kanıtlanmış konsorsiyum ortakları, hükümet ve ticari müşterilere hizmet vermek için halihazırda birçok KOBİ ile ilişki kuruyor.

Açık İnovasyon- Uzay platformu, yeni çözümler ve fikirlerle potansiyel yatırımları genişleterek bölgesel iyileşmeyi hızlandırmak amacıyla KOBİ katılımını önemli ölçüde arttırmayı hedefliyor.

İngiltere’nin dört bir yanından şirketlerin ekiple iletişim kurması için www.openinnovationspace.uk adlı özel portala katılması teşvik ediliyor.

Airbus Defense ve Space UK Genel Müdürü Richard Franklin ‘Uzay endüstrisi, İngiltere’nin ekonomik anlamda toparlanmasında giderek daha önemli ve görünür bir rol oynayacak ve sadece kritik ulusal altyapıyı değil, aynı zamanda hava tahmini ve uydu seyir sistemi gibi günlük hizmetleri de destekleyecek. Uzay hizmetleri ve uygulamaları genişlemeye ve herkesin hayatına daha fazla dokunmaya devam ettikçe, KOBİ’leri, İngiltere’nin uzay kabiliyetini ve endüstriyel uzmanlığını büyütmek için gelecekteki satcom hizmetlerinde nasıl daha fazla yenilik ve yeni düşünce yolları getirebileceğimizi görmek için bizimle daha fazla etkileşim kurmaya davet ediyoruz.’

Konsorsiyum ortakları, 50 yılı aşkın bir süredir İngiltere’nin savunma ve uzay sektörünün kalbinde yer almakta ve tüm uzay alanında önde gelen tasarım, üretim, sistemler ve hizmet kabiliyetlerini geliştirmekte.