Airbus üretimi durdurdu

Avrupalı üretici Airbus tüm dünyayı tehdit eden koronavirüs önlemleri kapsamında Fransa ve İspanya’daki montaj ve üretim faaliyetlerini durdurdu.

Airbus açıklamasında, dünya genelinde COVID-19 virüsü ile ilgili gelişmeleri yakından takip edildiği ve bu durumun, çalışanlar, müşteriler, tedarikçiler ve operasyonlar ve iş planlarına yönelik etkisi sürekli olarak değerlendirildiği vurgulandı.

Fransa ve İspanya’da COVID-19 pandemisine karşı uygulamaya konulan yeni tedbirleri takiben Airbus, önümüzdeki dört gün boyunca Fransa ve İspanya tesislerinde üretim ve montaj faaliyetlerini geçici olarak durdurma kararı aldı.

Bu, yeni çalışma koşulları altında operasyonların verimliliğini arttırırken, hijyenik ortamda sıkı sağlık ve güvenlik koşullarının yaratılması için yeterli zaman sağlayacak.

Söz konusu ülkelerde şirket, mümkün olan her yerde evden çalışma uygulamasını maksimize etmeye devam edecek.

Bu kararın operasyonları üzerindeki etkisini en aza indirmek için müşterileri ve tedarikçileri ile birlikte çalışan Airbus, bu tedbirleri ortakları ile koordineli olarak uygulayacak.

Airbus, en son gelişmeler doğrultusunda işyeri güvenlik önlemleri ve seyahat tedbirlerini içeren bilgileri, çalışanlarına, müşterilerine ve ziyaretçilerine güncel olarak aktardığını duyururken, Dünya Sağlık Örgütü ve ulusal sağlık otoritelerinin tedbir ve uygulamalarının yakından takip edildiği belirtildi.