Atlasglobal’den ilginç istek

Atlasglobal, Sabiha Gökçen base olarak çalışan kabin görevlileri için önemli bir genelge yayınladı. Bilgilendirmeye göre havayolu Sabiha Gökçen’deki uçuşlarının tamamını Atatürk Havalimanı’na kaydırdı.

İSG civarında oturan çalışanlarınınsa 90 dakikadan uzakta olmaması gerektiğini bildirerek, konaklamayla ilgili yeni tedbirler almasını istedi.

Dünya Kabin Memurları Günü’nde, tam bir şok yaşayan Atlasglobal hostesleri için yayınlanan karar şöyle:

“Ana üs, yüksek düzeyde devamlılık tayin edilmiş tek bir havaalanıdır”, şeklindeki kaideye istinaden şirketimizde ana üssü Sabiha Gökçen Havalimanı olan ekiplerimizin ana üsleri İstanbul için operasyonel yoğunluğun Atatürk Havalimanı olması nedeniyle Atatürk Havalimanı olarak değiştirilecektir.

Konu ile ilgili olarak SAW Base olan kabin ekiplerimize, Haziran ayı içerisinde 3 yerel geceyi içeren 72 saatlik tazeleme amaçlı dinlenme süresi verilecek ve daha sonra uçuş planlamaları yapılırken IST Base olarak değerlendirme yapılacaktır.

İkametlerinden ana üsse seyahatlerinin genel olarak 90 dakikayı aşması halinde, ekip üyelerinin ana üslerine daha yakın olan geçici konaklamaya yönelik tedbirler almayı göz önünde bulundurmaları gerekmektedir maddesini de ayrıca hatırlatmak isteriz.”

AirTürkHaber/Özel