Atlasglobal’in yeni yüzü

Atlaglobal havayolu kabinde yeni kıyafetlerini bugün İstanbul’da düzenlenen bir organizasyonla görücüye çıkardı.

25 Nisan Perşembe Hyatt Centric, Levent’te gerçekleşen davetin yüzü Best Model of The World Birincisi Iman Casablanca oldu.

Havayolu sektörüne örnek teşkil eden bir projeyle hayata geçirilen yeni kabin üniforması, Atlasglobal hosteslerinin ve Iman Casablaca’nın boy gösterdiği bir defileyle sunuldu. Ünlülerin yoğun ilgi gösterdiği davete Yasemin Özilhan, Aslı Şen, Pınar Hotiç, Merve Toy gibi isimler katıldı.

Dünyanın en saygın bağımsız havacılık araştırma şirketi Skytrax’in “4 Yıldızlı Havayolu” ödülünü alan Atlasglobal, Türkiye’nin tek 4 yıldızlı havayolu şirketi olma sorumluluğu ile her daim kalitesini en üst noktalara taşımak için çalışıyor.

Yeni kabin üniforması için geleneksel yöntemlerin ötesinde bir yol izleyerek büyük bir proje başlatan Atlasglobal, #HackOurStyle sloganıyla Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü öğrencileri arasında iki gün boyunca süren bir tasarım hackathon’u düzenlendi.

Tüm dünyada havayolu şirketleri üniformalarını geleneksel yöntemlerle, ünlü modacılarla ve tasarımcılarla belirlerken Atlasglobal, standartları yıkan yepyeni bir yönteme başvurdu.

Atlasglobal’in Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, gençlere destek veren bu özel projeyle ilgili olarak şu sözlere yer verdi: ‘’Bu projede amacımız; Türkiye’nin yerli ve milli havayolu olarak, Türk gençlerine duyduğumuz güveni göstermek ve fırsat verilince onların neler başarabileceklerini kanıtlamaktı. Gençlerimizin hem kendilerine hem de ülkemizin değerlerine sahip çıkması için onları teşvik etmek, cesaretlendirmekti. Biz, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımız ve yeniliklere gösterdiğimiz özen neticesinde kabin üniformalarımızı ülkemizin ve geleceğimizin teminatı olan üniversite öğrencilerimizin tasarlaması için bir proje başlattık. Yoğun hackathon dönemi sonunda birinci olan tasarımcımızla düzenli aralıklarla bir araya gelen ekiplerimiz, üniformanın üretime geçebilmesi için en ufak detaylara varıncaya kadar büyük bir titizlikle çalıştılar. Geldiğimiz noktada görüyorum ki doğru stratejilerle, yatırımlarla ve hepsinden önemlisi büyük bir inançla yürüdüğünüz yolun sonunda mutlak başarıyı elde ediyorsunuz.’’

Projenin yaratıcılarından Ticari Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevzat Arşan ise heyecanlı ve yoğun proje dönemini şu sözlerle anlattı: ‘’Hem havayolu hem de tekstil sektöründe bir ilk olma özelliği taşıyan tasarım hackathon’u sürecinde Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü öğrencileri büyük bir heyecanla tasarımlarını hayata geçirmek için çalıştılar. HUGO BOSS Tekstil Sanayi üretim tesislerinde 48 saat süren hackathon sonunda farklı uzmanlık alanlarına sahip profesyonellerden oluşan  jürimizin değerlendirmesi sonucu birinci olan tasarım, yeni kabin üniformamız olarak belirlendi. Atlasglobal olarak bu proje ile gençlerin önünü açmanın ve dünya çapında bir ilki gerçekleştirmenin büyük mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.’’

Yoğun tempolu hackaton sonunda tasarımlarını jüriye sunan öğrenciler arasında Yaren Eren’in tasarımı birinci seçilerek Atlasglobal’in yeni kabin üniforması olarak belirlendi.

Genç tasarımcı Yaren Eren tasarımına ilham kaynağı olan şeyleri şu şekilde anlattı: “Atlasglobal için hazırladığım bu koleksiyonda ilham kaynağım çocukluk yıllarından beri aşina olduğumuz, içimizdeki uçma ve yeni yerler keşfetme tutkusunu simgeleyen kağıt uçaklardı. Küçükken elimizdeki kağıtları katlayıp uçurmak basit bir oyun gibi görünse de bence bu somutlaştırdığımız hayallerin havada süzüldüğünü izlemekti… Bende üniformaları bu soyut ve somut kavramların birbirine geçtiği, yeni bir bakış açısıyla yorumlamak istedim. Koleksiyonun çıkış noktası olan kağıt katlama (origami) sanatının yansımalarını, tasarımlarımın genel form ve kalıplarında vurguladım. Bu sayede elde edilen dinamik görünüşü, kurumsal renklerden oluşan kontrast detaylar ve renk geçişleri ile harmanladım.’’

İşte AirTürkHaber’in objektifinden Atlasglobal’in yeni kabin üniformaları:

Fotoğraflar: Ege Buğra Özen/AirTürkHaber