Austrian’dan geniş gövde kararı

Avusturya Havayolları’nın (Austrian Airlines), geniş gövdeli uçak filosunun yenilenmesi konusunda çalışmalar yapıldığı belirtildi.

ATW Online’dan Kurt Hoffman’ın haberine göre, Austrian Airlines CEO’su Alexis von Hoensbroech geniş gövde filosunu tek tipi model uçaklardan oluşturulması gerektiğini ve bu konuda çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Hoensbroech, bu hedefin öncelikli olduğunu açıklarken, mevcut geniş gövde filosunun şuan iki farklı tip uçaklardan oluştuğu ve bunun ideal olmadığını vurguladı.

Havayolunun uzun mesafe filosunda şu anda 6 adet Boeing 767-300ER (ortalama 23 yaşında) ve 6 adet 777-200ER (ortalama 18 yaşında) bulunuyor.

CEO Hoensbroech, ikinci el B777 tipi uçaklara yönelmeyeceklerini ve Lufthansa’nın yeni uçak siparişlerinde sağladığı uygun fiyat politikasını takip edeceklerini belirtirken, bunun için Austrian’ın finansal gücünü geliştirmesi gerektiğini ifade etti.

Hoensbroech havayolunun kısa vadede böyle bir yatırıma giremeyeceği belirtirken, şuan savunmacı pozisyonda ve havayolu grubu içindeki diğer şirketlerle göz hizasında olduklarını vurguladı.

AirTürkHaber