“Avrupa’da rakipsiz olacağız..”

İrlandalı Ryanair’in CEO’su Michael O’Leary, havayolunun gelecek döneme ilişkin planlarından bahsederken, iddialı açıklamalarda bulundu.

O’Leary Ryanair’in uyguladığı düşük talep politikası sayesinde önümüzdeki 20 yıl boyunca Avrupa’da tamamen rakipsiz olacaklarını vurgularken, çoğu rakibin aksine kiralama modelini tercih etmeyerek uçakları satın aldıklarını ve talep yükseldiğinde bu talebe kolayca cevap verebilecek olmalarının büyük avantaj olduğunu ifade etti.

Michael O’Leary oronavirüse karşı aşı çalışmalarında yaşanan son gelişmelere paralel olarak 2021 yaz dönemine umutla bakılabileceği mesajını verdi.

Ryanair CEO’su 2020’nin son çeyreği ve ilk çeyreğinden umutlu olmadıklarını ve salgının yeniden yükselişe geçmesi nedeniyle yoğun trafik çeken yeni yıl ve paskalya döneminden büyük bir beklenti içinde olmadıklarını ifade etti.

O’Leary koronavirüs aşısının bulunması halinde 2021 yaz döneminin yükseliş dönemi olabileceğini belirtirken, bu dönemde 2019’un %80 kapasitesine ulaşabileceklerinin altını çizdi.

Boeing’e 100 uçaklık siparişi olan Ryanair’in CEO’su bu uçaklarında 2021 döneminde gökyüzüne dönmesinin beklendiğini ve hava ulaşımını yeniden yükselişe geçmesiyle MAX’lerin önemli katkı sağlayacağını açıklandı.

AirTürkHaber