Bilal Ekşi’den yolculara önemli duyuru

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi sosyal medya hesabından koronavirüs salgını nedeniyle durdurulan uçuşların yeniden başlaması ve yeni döneme ilişkin açıklamalarda bulundu.

THY Genel Müdürü yeni dönemde en çok merak edilen kurallardan biri olan kabin bagajı için ise El bagajlarının yasak olduğuna sadece küçük el çantasına izin verileceğine dikkat çekti.

Ekşi’nin uçuşlardaki yeni döneme ilişkin açıklamaları şöyle oldu:

Ekşi, Şimdi uçuşa hazırlanma zamanı. Sağlıklı uçuş için el bagajı yok, küçük el çantası var. Koridorlarda kuyruk ve temas yok. Anons ile sıra numarasına göre, biniş için arka sıradan öne doğru, iniş için önden arkaya doğru sırasını bekleyerek anons ile. Maskeni tak. Her dört saatte bir değiştirecek kadar yanında yedek masken olsun. Sosyal mesafeni koru, mümkün ve makul olan her yerde buna dikkat et. Hijyene dikkat, el yıkamak ve mümkün olduğunca online işlemler ile seyahat. EL BAGAJI YOK. Küçük el çantası var KORİDORDA KUYRUK ve TEMAS YOK. Anons ile sıra numarasına göre: Biniş için arka sıradan öne doğru; İniş için önden arkaya doğru sırasını bekleyerek anons ile” diye paylaşımlarda bulundu.