Bir uçaktan indirme vakası daha

Türk Hava Yolları’nın Londra Gatwick-İstanbul seferi öncesi bir kadın yolcunun telefon mesajları nedeniyle uçaktan indirildiği öğrenildi.

Airlive.net’te yer alan habere göre, kadın yolcunun uçuş öncesi arkadaşına yazdığı mesajları gören bir başka yolcunun mesajda “her şey olabilir” yazısını gördükten sonra durumu kabin ekibine bildirdiği ve akabinde kadın yolcunun uçaktan indirildiği belirtildi.

Durumu sosyal medya hesabından açıklayan kadın yolcu, arkadaşına yolladığı mesaj sonrasında uçaktan indirildiğini belirtirken, yolcunun İstanbul aktarmalı Somali’ye gitmek için uçağa bindiği öğrenildi.

Uçaktan indirilen kadın yolcunun bir sonraki Somali uçuşu için tekrardan bilet aldığı ancak ikinci uçuş denemesinde de bir THY görevlisinin kendisine bir daha THY ile uçamayacağını belirttiğini ve uçağa alınmadığını iddia etti.

Olayın iç yüzü bakın ne?

AirTürkHaber’in edindiği bilgilere göre 1 Aralık günü yaşanan olayda TK 1998 sefer sayılı uçakta bulunan bir kadın yolcunun telefonundan “uçağın düşeceğine dair” ifadelerin yer aldığı bir mesajın arkadaşına gönderildiği sırada başka bir yolcu tarafından fark edildiği ve durumun uçağın kabin amirine bildirildiği öğrenildi.

Bu esnada taksiye başlayan THY uçağı aprona geri dönerken, “uçağın düşeceğine dair” mesaj paylaşan kadın yolcu normal güvenlik prosedürleri gereğince güvelik ekipleri tarafından uçaktan indirildi.

THY’nin kara liste sistemini uygulamadığı ve yolcuya bir daha THY uçaklarında uçamayacağına dair bir işlemin yapılmadığı, bu şekilde bir bilginin de iletilmediği öğrenildi.

AirTürkHaber/Özel