Boeing’den zincir imza

Boeing; verimlilik, güvenilirlik ve tedarik kaynaklarına erişimi artırmak için Boeing’in küresel yedek parça ve komponent hizmetleri ağına dahil olan dünyanın önde gelen havayolu şirketleriyle tedarik zinciri hizmetleri anlaşmaları imzaladı.

Boeing Ticari Uçaklar Satış ve Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Ihssane Mounir, “Dünyanın en yetkin ve verimli havayolu şirketlerinin, Boeing’in geniş ve uygun maliyetli tedarik ağına olan güveni bizi onurlandırıyor. Küresel kataloğumuzda yer alan 13 milyondan fazla yedek parça çeşidiyle, havayolu şirketlerini ve operatörlerini desteklemek için müşterilerimize tek noktadan tüm ihtiyaçlarını karşılama olanağını sunabiliyoruz. Maliyetleri ve zorlukları ortadan kaldırarak müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu yedek parça ve hizmetlere istedikleri zaman ve yerde ulaşmalarını amaçlıyoruz.” açıklanmasında bulundu.

Yakın zamanda imzalanan tedarik zinciri hizmetleri anlaşmaları şu şekilde:

  • Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.  777 İniş Takımı Değişim Programı sözleşmesi imzaladı. Program, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin iniş takımı varlık ve bakım yönetimini kolaylaştırmasını sağlamaktadır. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ayrıca, Boeing tarafından yetkili bakım eğitimi sağlayıcısı ve 737NG iniş takımı bakım tedarikçisi olacaktır.
  • Türkiye’nin en büyük özel uçak bakım ve onarım (MRO) şirketi olan myTECHNIC; Boeing ve yan kuruluşları Aviall ve Boeing Distribution Services (BDSI) ortak portföyünden oluşan kapsamlı bir yedek parça anlaşması imzaladı.
  • British Airways, 777-300ER uçakları için ilk İniş Takımı Değişim Programı sözleşmesini imzaladığını duyurdu. Program, havayolunun iniş takımı bakım sürecini yönetme, planlama ve kontrat süreçlerini elimine ederken ayni zamanda Boeing’in küresel tedarik ağı ve değişim programı için kullandığı iniş takımı envanterini kullanarak önemli bir avantaj elde ediyor.

British Airways ayrıca, filosundaki A320 uçakları için Boeing ile uzun vadeli ve diğer uçak tiplerinde Komponent Hizmetleri sözleşmesi imzalayarak Boeing’in diğer uçak tiplerinde ilk Komponent Hizmetleri müşterisi oldu.

  • Paris Air Show’da ayrıca, Asya Pasifik bölgesinde faaliyet gösteren uçak bakım onarım (MRO) şirketi Boeing Australia Component Repairs’in (BACR), CH-47 Chinook rotor kanatları onarımı için yetkilendirildiğini açıklandı. Bu yetkilendirmeyle birlikte yerel kabiliyetlerin gelişimi sağlanarak bölgedeki müşterilere en iyi şekilde hizmet sunulabilecek.

Boeing, 7/24 sağladığı teknik uzmanlık ve geniş yedek parça yelpazesinin yanı sıra envanterinde bulunan 13 milyondan fazla parçayı, tedarik zincirine dahil dünya çapından 20.000’den fazla kamu ve özel sektör müşterisine sunuyor.